Spor 9 Ağustos 2023
Bu haber 4 ay önce yayınlandı

Dünya Kupası’nda çeyrek final şekillendi

FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda son 2 son 16 eşleşmesi oynandı. Fransa, Fas'ı 4-0 mağlup ederek yoluna devam etti. Kolombiya ise Jamaika'yı geride bırakarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Dünya Kupası’nda son çeyrek finalistler Fransa ve Kolombiya oldu.

Avustralya ve Yeni Zelanda’nın ev sahipliğinde devam eden FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda son 16 karşılaşmaları dünkü maçlarla sona erdi.

Günün ilk karşılaşmasında Kolombiya ve Jamaika karşı karşıya geldi. Son derece çekişmeli geçen maçın ilk yarısı 0-0 bitti. İkinci yarının başında Kolombiya etkili oldu. 51. dakikada Catalina Usme topu ağlara yolladı ve takımını öne geçirdi. Güney Amerika ekibi kalan sürede üstünlüğünü korudu ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Günün ikinci maçında Avrupa temsilcisi Fransa, tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılan ve gruplardan çıkma başarısı gösteren Fas’la karşı karşıya geldi. Maça hızlı başlayan taraf Fransızlardı. 15. dakikada Kadiditaou Diani sahneye çıktı. Fransa 20. dakikada Kenza Dali ile farkı 2’ye çıkardı. 23. dakikada Eugenie Le Sommer skoru 3-0 yaptı. Avrupa ekibi oyunun mutlak hakimi olduğu karşılaşmanın ilk devresini böyle bitirdi. İkinci yarıda da rakibine karşı baskın oyununu sürdüren Fransa, 70. dakikada Le Sommer ile farkı 4’e çıkardı. Fransa maçı 4-0 kazandı ve adını çeyrek finale yazdıran son takım oldu.

İngiltere zorlandı, Avustralya emin adımlarla 'devam' dediİngiltere zorlandı, Avustralya emin adımlarla ‘devam’ dedi

İşte çeyrek final ağacı

Çeyrek final aşamasındaki eşleşmeler dünkü maçların ardından belli oldu. İspanya ve Hollanda 11 Ağustos Cuma sabaha karşı 04.00’te karşılaşacak. Japonya ve İsveç’i karşı karşıya getirecek mücadele aynı gün 10.30’da oynanacak. Ev sahibi Avustralya ve Fransa’nın arasındaki mücadele 12 Ağustos Cumartesi günü 10.00’da sahne alacak. Son çeyrek final eşleşmesinde İngiltere ve Kolombiya 12 Ağustos 13.30’da kozlarını paylaşacak.

İsveç, son dünya şampiyonu ABD'yi 1 milimetre ile elediİsveç, son dünya şampiyonu ABD’yi 1 milimetre ile eledi