Gündem 19 Eylül 2023
Bu haber 2 hafta önce yayınlandı

Sevgilisini dövmüş, tepki gösterenlerin üzerine cip sürmüştü: Cezası belli oldu

5 yıl önce İstanbul’da cipin içinde sevgilisini döven ve tepki gösteren kalabalığın üzerine cipini sürerek 5 kişiyi yaralayan şahsın cezası belli oldu. Annenin hakimliği bırakarak oğlunun avukatlığını yaptığı davada, sanığa 9 yıl 5 ay ceza kesildi.

  • 10Haber news

2018’de İstanbul Bakırköy’de annesi hakim, babası savcı olan bir genç etraftaki insanlara dehşeti yaşatmıştı. Kız arkadaşını sokak ortasında darp eden Görkem Sertaç Göçmen, kendisine tepki gösteren kalabalığın üzerine ise cip sürmüş ve 5 kişiyi yaralamıştı. Gözlerin çevrildiği davada dün ikinci kez karar çıktı.

Göçmen’e verilen 9 yıl hapis cezası bozulmuş ve yeniden yargılanmasına başlanmıştı. İkinci kez yargılanan Göçmen’e 9 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verildi. Oğlu Görkem Sertaç Göçmen’i savunmak için hakimlikten istifa eden anne Aynur Göçmen savunmasında müvekkilinin linç edilmek üzereyken canını kurtarmak için tek kaçış imkanı olan araçla korku ve panik içinde kaçtığını belirterek alt sınırdan ceza tayini yapılmasını istedi.

Bölge Adliye Mahkemesi ise sanığın akıl sağlığı raporu aldırılmadan ve kız arkadaşı A.A.’nın burun kırığının olay günü olup olmadığı tespit edilmeden hüküm kurulduğu gerekçesiyle kararı bozmuştu.

Annesi ‘Kurtulmak için mecburdu’ dedi

Yeniden yapılan yargılamada Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporda sanığın ceza sorumluluğunun tam olduğu belirtilirken mağdur A.A.’nın burun kemiği kırığına ilişkin yaralanmasının ise 1. dereceden kırık olduğu bildirildi. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen duruşmaya sanık Göçmen katılmadı. Taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Sanığın avukat olan annesi Aynur Göçmen savunmasında müvekkilinin linç edilmek üzereyken canını kurtarmak için tek kaçış imkanı olan araçla korku ve panik içinde kaçtığını belirterek alt sınırdan ceza tayini yapılmasını istedi. Avukat Göçmen, A.A.’nın da camdan içeri sarkarak müvekkilini darp etmeye çalışan kalabalık yüzünden burnunun kırıldığını belirterek sanığın bu suçtan beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Görkem Sertaç Göçmen’e 5 kişiyi araçla yaralayıp, kız arkadaşı A.A ve Zişan Mert Durmuş’u darp ettiği gerekçesiyle 9 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Görkem Sertaç Göçmen hakkında “Mala zarar verme”, “Kasten öldürmeye teşebbüs”, “Yaralama” ve “Basit yaralama” suçlarından 14 yıldan 32 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istenmişti.

Kızını taciz edeni öldüren sanığa 'haksız tahrik' indirimiyle 15 yıl hapisKızını taciz edeni öldüren sanığa ‘haksız tahrik’ indirimiyle 15 yıl hapis