Gündem 19 Eylül 2023
Bu haber 2 hafta önce yayınlandı

‘Torunumun cenazesini bisküvi kutusunda verdiler’

Manisa'da 23 haftalık hamile kadının bebeği karnında öldü. Suni sancıyla doğumu sağlanan bebek iddiaya göre ailesine bisküvi kutusunda verildi.

Manisa’da yaşayan 39 yaşındaki Özlem Koç, 23 haftalık hamileydi ancak 15 Eylül’de aniden rahatsızlandı. Yapılan kontrollerde bebeğin kalp kapakçığının olmadığı ve bu nedenle de anne karnında öldüğü saptandı. Aynı gün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde yatışı yapılan Koç’a, suni sancı verilerek doğum yapması sağlandı. Erkek bebek, hastanenin morguna kaldırıldı.

Dede Yaşar Koç, torunun defnedilmesi için cenazesini istedi. İddiaya göre Yaşar Koç’a, torununun cenazesi bisküvi kutusunda teslim edildi. Duruma tepki gösteren dede Koç, önce savcılığa, torununun defin işleminin ardından da Barbaros Şehit Özdemir Polis Merkezi Amirliği’ne giderek hastane yönetimi hakkında şikayetçi oldu.

Koç, torununun cenazesini bu şekilde aldığında dünyanın başına yıkıldığını belirtti ve “Torunumu bisküvi kutusunun içerisinde verdiler. Buna çok üzüldüm. Yazık, günah bize. Bunun bir çözümü olmaz ise belki de insanları çöp poşetine koyup verecekler. Bu ülkede hayvan hakları var, hiç olmasa torunumun da hakkı olsun. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi. Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Bu zamanda bisküvi kutusuna bir çocuğun konulması ağrıma gidiyor” dedi.

Oya Alasya, 74 yaşında yaşamını yitirdiOya Alasya, 74 yaşında yaşamını yitirdi