Gündem 20 Eylül 2023

Abisini öldürdüğünü söylemişti: ‘Bipolarım’ dedi, serbest kaldı

Kocaeli'de 19 yıldır kayıp olarak aranan Ercüment Çetin'in kemikleri bulunmuştu. Gözaltına alınan kardeşi Recep Çetin, abisini öldürdüğünü itiraf etmişti. Duruşmada yaptığı savunmayla hem kendisi hem de abisi beraat etti.

  • 10Haber news

Kocaeli’nin İzmit ilçesindeki Karadenizliler Mahallesi’nde 3 yıl önce çöp döküm sahasında temizlik işçileri ayrıştırma yapıyordu. Bu sırada çuvalda battaniyeye sarılı insan kemikleri bulan işçiler, polis ekiplerine haber verdi. Polislerin yaptığı araştırmada kemiklerin 19 yıldır kayıp olarak aranan Ercüment Çetin’e ait olduğu belirlendi.

Çuval üzerindeki yazılardan yola çıkan polis, kemiklerin, İzmit’in Serdar Mahallesi’ndeki bir binanın kapısı olmayan bodrum katındaki kum yığınının altında kaldığı, binada yaşayanların o dönem koronavirüs temizliği yaptıkları sırada çuvalın içerisindeki kemikleri fark etmeyip çöpe attıklarını tespit etti.

‘Abisini öldürdüğünü itiraf etti’

Binada 17 Ağustos 1999 depremi öncesinde yaşayan ailenin Sakarya’daki adresini tespit eden polis ekipleri, Ercüment Çetin’in kardeşleri Recep Çetin ve Ercan Çetin’i gözaltına aldı. Abisini öldürdüğünü itiraf eden Recep Çetin tutuklandı. Polisin yeni delillere ulaşmasıyla ilk sorgusunda adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ercan Çetin de olaydan 1 ay sonra tutuklandı.

Beraat ettiler

Kocaeli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan abi-kardeş, 2 Haziran 2022’de kaçma şüpheleri olmadığı için tahliye edildi. Polise verdiği ifadede abisi Ercüment Çetin’i öldürdüğünü itiraf eden Recep Çetin, duruşmalarda bipolar hastası olduğunu, yapmadığı şeyleri anlattığını söyleyerek abisini öldürmediğini söyledi. Mahkeme, tutuksuz sanıklar Recep Çetin ve Ercan Çetin’in açık delil bulunmadığından, üzerlerine atılı suçun sabit olmaması nedeniyle beraatlerine karar verdi.

Neredeyse her ay bir buzdolabı canisi: Kafasını kesip dondurucuda saklamışNeredeyse her ay bir buzdolabı canisi: Kafasını kesip dondurucuda saklamış