Spor 20 Eylül 2023

Browns’ın koşucusu Nick Chubb sezonu kapadı

NFL takımlarından Cleveland Browns'ın 4 kez Pro-Bowl (All-star) seçilen koşucusu Nick Chubb'ın, Pittsburgh Steelers maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonun geri kalanını kaçırması bekleniyor.

Nick Chubb’ın sakatlığı sezona mâl oldu.

Amerikan futbolu, sporcuların uzun süreli sakatlıklar yaşadığı bir branş. Söz konusu sakatlıklardan birini Cleveland Browns’ın koşucusu yaşadı. Nick Chubb, takımının Pittsburgh Steelers’ı 26-22 mağlup ettiği karşılaşmada dizinden sakatlandı. Takım koçu Kevin Stefanski’nin yaptığı açıklamaya göre maçı yarıda bırakan oyuncunun sakatlığı ağır. Stefanski “Nick dizinden ciddi bir sakatlık yaşadı. İnsan olarak hissediyorsunuz. O çok iyi bir oyuncu fakat biliyoruz ki çok daha iyi bir insan ve onu sakatlık sürecinde atacağı her adımda destekleyeceğiz” dedi. Chubb daha önce kolejde oynarken Georgia adına 10 Ekim 2015 tarihinde çıktığı bir maçta yine dizinden sakatlanmış, üç ligamenti yırtmış ve uzun süre sahalardan uzak kalmıştı. Lig çevresinde Trevor Lawrence, JJ Watt, Lamar Jackson gibi yıldız oyuncular, Chubb’ın sakatlığı sonrası yaptıkları X paylaşımşlarıyla oyuncuya iyi dileklerini yolladılar.

Chiefs ilk galibiyetine uzandı, Mahomes rekor sözleşmeyi kaptıChiefs ilk galibiyetine uzandı, Mahomes rekor sözleşmeyi kaptı