Siyaset 17 Kasım 2023
Bu haber 2 hafta önce yayınlandı

Özel: Özcan’ın dönüşünü Kılıçdaroğlu’na sorarım

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Tanju Özcan’ın CHP’ye geri dönmesi için Kılıçdaroğlu’ndan müsaade istemek için kendisini arayacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel CHP’nin sadece CHP’lilerin değil, gidişattan memnun olmayan herkesin baba evi olduğunu belirtmiş ve “Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel’de, ne Kemal Bey’dedir. Gelin baba evine, güçlenelim” çağrısı yapmıştı.

Özgür Özel’in Meclis grup kürsüsünden yaptığı çağrı üzerine gözler CHP’den Kemal Kılıçdaroğlu döneminde ayrılan ya da ihraç edilen isimlere çevrildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 26 Temmuz’da CHP’den ihraç edilmişti. Özel’in o çağrısının ardından Tanju Özcan partiye dönmek için dilekçe verdi. “Sayın Genel Başkanımızın ‘baba evine dönme’ tabiri çok güzel oldu. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz, sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor ki önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döneceğim diyebilirim” açıklaması yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin de CHP’ye geri dönmesini temenni ettiğini söyleyen Özcan “Sayın İnce ile geçen gün telefonla konuştuk. Dönüp dönmeyeceği konusunda net bir şey konuşmadık ama ben dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Muharrem İnce de partiye dönerse çok sevinirim” dedi.

Bu açıklamaların ardından Özgür Özel’den yeni açıklama geldi. Özel, Tanju Özcan’ın geri dönüşüyle ilgili “Tanju Özcan başvurusunu yaptı. Ben yine de sayın genel başkanımı bir telefonla arayıp ‘Nasıl düşünüyorsunuz’ diye sorarım” dedi.
Memleket Partisi’nden de parti sözcüsü İpek Özkal Sayan CHP’den Muharrem İnce’ye resmi davet gitmediğini altını çizdi. Sayan “Muharrem İnce bir partinin genel başkanı. Biz bir partiyiz. Eğer resmi davet yapılırsa icabeten bir cevap verilir” dedi.

Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Hatay'da: CHP heyet oluşturacakÖzgür Özel ve Ekrem İmamoğlu Hatay’da: CHP heyet oluşturacak