Gündem 20 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

Metin Uca son yolculuğuna uğurlandı: Cenazede gerginlik

Ünlü sanatçı Metin Uca, son yolculuğuna uğurlandı. 62 yaşında hayatını kaybeden Uca’nın cenaze namazı sırasında küçük çaplı bir gerginlik yaşandı.

  • 10Haber news

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazasının ardından tedavi sırasında şah damarının tıkalı olduğu belirlenen ve yoğun bakımda tedavi edilirken entübe edilip hayatını kaybeden tiyatrocu, yazar ve televizyon programcısı 62 yaşındaki Metin Uca Cebeci asri mezarlığında toprağa verildi.

Uca Kocatepe Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende, Metin Uca’nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Cenazeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ile meslektaşları katıldı.

Namazın ardından alkışlarla araca taşınan Metin Uca’nın cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda defnedildi.

Ancak cenaze töreni sırasında istenmeyen bir olay meydana geldi: İki kişi “yakılmak isteyenin cenaze namazı kılınmaz” diyerek töreni sabote etmeye çalıştı. Törene katılanlar da onları yuhalayarak cami avlusundan uzaklaştırdı. Töreni sabote etmek isteyenlere imam da tepki gösterdi.

Metin Uca için Ankara’dan önce İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda veda töreni düzenlenmişti.

Metin Uca'nın 'beni yakın' vasiyeti: Yasal engel yok ama krematoryum da yokMetin Uca’nın ‘beni yakın’ vasiyeti: Yasal engel yok ama krematoryum da yok