Spor 21 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

Konyaspor’da seçim ertelendi

Konyaspor Kulübü’nde dün yapılması planlanan seçim yeterli çoğunluğun sağlanamaması üzerine 27 Kasım tarihine ertelendi.

Konyaspor’da seçim 27 Kasım’a kaldı.

Konyaspor Kulübü’nde yönetim kötü gidişat üstüne seçim kararı aldı. Ancak 20 Kasım tarihindeki yapılması planlanan seçim, yeterli çoğunluğun sağlanamaması üzerine gelecek haftaya ertelendi.

Başkan Fatih Özgökçen “Genel kurul kararı alınmadan önce de şehrimizde yönetici olabilecek arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle, iş insanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Bu, dönem içerisinde de genel kurul kararından sonra da oldu. Benim de görüşmelerim oldu, arkadaşlarımızdan bir kısmının da görüşmeleri oldu. Bugünkü olağanüstü genel kurulda biz görevimizi hemen devredip, yeni yönetimin bir an önce işe başlamasını isterdik ama bu mümkün olmadı.” açıklamasını yaptı.

Konyaspor seçime gidiyorKonyaspor seçime gidiyor

Özgökçen kulübün borcuyla alakalı yaptığı açıklamada “Konyaspor’un ağustos ayındaki borcu 634 milyon lira olarak açıklanıyor. ‘Biz bunu herkese vermeye hazırız.’ diyoruz. Söylentilere inanılarak, itibar edilerek, ‘634 milyon lira borç yok, çok daha fazla.’ diye yazılan yazılara, söylemlere itibar ediliyor. Resmi makamların, resmi mercilerin vermiş olduğu, ibra edilen beyanlara itibar etmiyoruz. Bunun hiç kimseye faydası yok. Konyaspor’un borcu 50 lira da olsa Konyaspor bizimdir, 1,5 milyon lira da olsa Konyaspor bizimdir. Korumak zorundayız. Niye başkan adaylarımız çok fazla çıkmıyor? Niye çıkmadığını kendi tecrübelerimden söylemek istiyorum. Gelirken el üstünde, baş üstünde getiriyoruz. Fakat gönderirken kişilikleri de dahil olmak üzere çok yıpratıcı, sanki oraya hizmet etmemiş, çabalamamış insanlar olarak geri gönderiyoruz. Bugün çok detaylı açıklayacaktık ama 20 milyon avro borç, bugün Konya için çok yüksek bir rakam değil. Ama insanlar bu rakamdan kaçtığı için değil, yıpranma, Konyaspor’a gönül veren insanların bu işten dolayı zedelenme korkusundan dolayı çok da fazla talipli olmadığını 2,5-3 yıl içinde gözlemledik.” sözlerine yer verdi.

Yerel basından gelen bilgiye göre Konyaspor’un Genel Kuruluna 89 delege katıldı. Kulübün toplam 867 delegesi bulunuyor. Çoğunluk sağlanması için 435 delegeye ihtiyaç vardı. Gelecek haftaki kurulda bu çoğunluk aranmayacak.

Konyaspor'a Hakan Keleş, Alanyaspor'a Fatih TekkeKonyaspor’a Hakan Keleş, Alanyaspor’a Fatih Tekke