Kültür Sanat 21 Kasım 2023

Tarkan’ı seviyorsanız her şeyi düzenli tutun!

Eğer Tarkan'ı seviyorsanız, onun görebileceği her şeyi aynı hizada ve düzenli tutmaya özen gösterin. Zira kendisinin simetri takıntısı var. Kazakistan'da vereceği konser için prova yapan Tarkan, takıntısını ilk kez açıkladı.

Tarkan konser için Kırgızistan’da.

Kazakistan’da vereceği konser için prova yapan Tarkan, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı. Ancak bu paylaşımı hazırlık sürecini paylaşmaktan çok daha fazla bilgi içeriyordu.

Sahne önünde hoparlörleri düzelten Tarkan, bu anları Instagram hesabından “Ah benim şu simetri takıntım” notuyla paylaştı.

Fotoğraf: Tarkan/ Instagram

Bu paylaşım abartılı bir şekilde Tarkan ‘simetri hastalığını itiraf’ etti şeklinde haberlerde yer aldı. Lakin simetri takıntısı, tıbbi anlamda tam anlamıyla bir hastalık olarak görülmüyor. Medikal Park’ın bilgilendirmesinde obsesif kompulsif bozukluk adıyla bilinen psikiyatrik hastalığın belirtilerinden biri olarak tanımlanıyor ve halk arasında ‘takıntı hastalığı’ olarak da adlandırıldığı anlatılıyor. Bu takıntı, bireylerin etraflarında bulunan her nesnenin belirli bir düzende, aynı hizada ve eşit aralıklarda durmasını istemesi şeklinde kendini gösteriyor.

Tarkan'dan Cumhuriyet'in 100. yılına marş: Sen Rahat UyuTarkan’dan Cumhuriyet’in 100. yılına marş: Sen Rahat Uyu