Spor 21 Kasım 2023

Türk avukattan Andre Onana’ya dolandırıcılıktan suç duyurusu

Avukat Kerim Bahadır Şeker, Manchester United'ın Kamerunlu kalecisi Andre Onana ve 4 kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

  • 10Haber news
Avukat Kerim Bahadır Şeker dünyaca ünlü kaleci hakkında suç duyurusunda bulundu.

Manchester United, önümüzdeki hafta çarşamba günü Galatasaray’ın konuğu olacak. Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki kritik karşılaşma saat 20.45’te başlayacak. Maçın sonucu iki takım adına da Avrupa yolculuğunun devamını tayin edebilir nitelikte. Özellikle topladığı 3 puanla son sırada bulunan United için galibiyet tek seçenek gibi duruyor. Galatasaray ise berabere kalsa dahi son maçta Kopenhag deplasmanında alacağı bir galibiyetle ikinci tur bileti alabilir.

Bu kritik karşılaşma öncesi enteresan bir olay yaşandı. Avukat Kerim Bahadır Şeker, Mancherster United kalecisi Andre Onana ve diğer 4 kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklamalarda bulunan Şeker “Biz bu dosya çerçevesinde 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Cedric Leandre Tchoumbe Fankam, Danny Nounkeu, Christian Sylvain Onanina Nkama, Andre Onana ve Fankam’ın annesi. Olayın başlangıcında 2020 yılında, Cedric Leandre Tchoumbe Fankam burada bir hırsızlık gerçekleştiriyor. Portekiz’in Faranse takımında oynadığı sırada bir telefon hırsızlığı olayı gerçekleştiriyor. Polis bunu alıyor. Maltepe cezaevine gönderiyor. Bizim iletişimimiz tam olarak burada başlıyor. Bize Galatasaray’ın eski futbolcusu Dany Nounkeu ve Fankam’ın annesi ulaşıyor. Hükümlü olan bu kişinin nasıl kurtarılacağını soruyor. Biz de kurtarmanın yolları olduğunu söyleyerek anlaşmaya gidiyoruz. Bu anlaşma gerçekleştikten sonra Dany Nounkeu ve ben Florya’da bir AVM’de buluşuyoruz. Burada Dany Nounkeu’nun telefonunda Manchester United kalecisi Andre Onana ile görüntülü görüşme gerçekleştiriyoruz. Bizim burada anlaşmış olduğumuz rakam 10 bin dolara yakın bir rakam. Bizim hem masraflarımız hem de dosya çerçevesinde avukatlık ücreti ödemeleri ve her şeyden önce işin manevi tarafı kendi ülkemizde bir Türk vatandaşı Türk avukat olarak yabancılar tarafından dolandırılıyorum. Bu içler acısı bir şey” diye konuştu.

Manchester United’dan sakatlık açıklaması: Eriksen, Hojlund…Manchester United’dan sakatlık açıklaması: Eriksen, Hojlund…

Olayı anlatan Şeker sözlerine “Bizim bu dosya çerçevesinde etkin bir soruşturma gerçekleştirilerek Andre Onana ve diğer şüphelilerin ifadeye çağrılması, soruşturma yürütüldükten sonra haklarında ceza davası açıldıktan sonra dolandırıcılıktan hüküm kurulması. Bizim isteğimiz bu. 18 Kasım’da Andre Onana’nın Kamerun milli takımında oynamış olduğu bir maç var. Biz 14 Kasım’da Fankam ile konuştuk. Bir aydan fazla süre geçti. Ödememizi hala daha yapmadı. Eğer böyle olursa 29 Kasım’da Galatasaray- Manchester United maçında Andre Onana oynamaya geldiğinde oynayamayacak. Biz onun tutuklu yargılanması ve hapishaneye gönderilmesi için elimizden geleni yapacağız” diye devam etti.

Şeker Onana’nın sözünü tutması gerektiğini belirterek “Andre Onana sen bana bir söz verdin. Bu sözünü tutman lazım. Vermiş olduğun bu söz çerçevesinde de Manchester United da oynuyorsun, bir dünya yıldızısın, bir futbolcusun. Tüm bunlar çerçevesinde onurunla ve sadakatinle bu söze uymalısın. Bizim Türk iç yargılamadan sonra da FİFA’da bir yargılama isteyeceğiz. FİFA’ya da başvuruda bulunacağız. Bizdeki delilleri de FIFA’ya ileteceğiz. Resmi başvurumuzu da Çarşamba günü yapacağız. Bu olayın Galatasaray futbol maçında olması da tamamen bir tesadüf” dedi.

Galatasaray’dan Ali Koç tepkisi: Adaletsizliğin tarifesiGalatasaray’dan Ali Koç tepkisi: Adaletsizliğin tarifesi