Efsane Kasım’da satışlar kampanyalarla uçtu

Hepsiburada müşterileri en çok temel tüketim ve gıda kategorilerinden ürün satın alırken, moda kategorisi satışları 2,5 kat arttı. Platformun 1-27 Kasım arasındaki cirosu geçen yılın aynı dönemine göre 2 katın üzerinde arttı.

Ekonomi 29 Kasım 2023
Bu haber 5 ay önce yayınlandı
Kasım ayında satılan ürün adedi 30 milyona ulaşırken, indirimli alışverişle haneler yaklaşık 4 milyar TL tasarruf sağladı.

Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformlarından Hepsiburada için kasım ayı iyi geçti. Kasım ayı boyunca gerçekleştirdiği kampanyalarla hane bütçelerine 4 milyar TL’ye yakın tasarruf sağlayan Hepsiburada’nın 1-27 Kasım arasındaki cirosu geçen yılın aynı dönemine göre 2 katın üzerinde artış gösterdi. 11 Kasım’da Hepsiburada tarihinin en yüksek günlük sipariş sayısı ve ciro rakamına ulaşıldı. Müşteriler en çok temel tüketim ve gıda kategorilerinden ürün satın alırken, moda kategorisi satışları 2,5 kat arttı.

Hepsiburada platformu Kasım boyunca 500 milyon kez ziyaret edildi. Kampanya döneminin en çok sipariş alan günü 11 Kasım’da anlık ziyaretçi rakamları ortalamaların yaklaşık 5 kat üzerinde gerçekleşti.  Kasım ayında satılan ürün adedi 30 milyona ulaşırken, indirimli alışverişle haneler yaklaşık 4 milyar TL tasarruf sağladı.

Efsane Kasım kampanyalarına Hepsiburada platformu üzerinden satış yapan 100 binin üzerinde işletme katıldı. Hepsiburada İş Ortağım platformuyla, Hepsiburada üzerinden satış yapan ve finanstan reklama, lojistikten satış ve pazarlama eğitim programlarına uzanan desteklere ulaşan KOBİ’ler, Kasım’da rekor satış rakamlarına ulaştı. Bu dönemde üç büyük il dışında Hepsiburada üzerinden en çok sipariş alan iller Bursa, Kocaeli, Konya, Adana ve Gaziantep oldu.

Efsane Cuma'da gıda alışverişi ikiye katlandıEfsane Cuma’da gıda alışverişi ikiye katlandı

En fazla alışveriş 21:00-22:00 arasında yapıldı

Hepsiburada kullanıcıları alışveriş için en çok akşam 21:00-22:00 saatlerini tercih etti. 21:00-22:00 saatleri arasında en çok temel tüketim kategorisi ilgi görürken en çok satılan ürün şampuan satıldı.

Kasım ayında yaklaşık 300 bin Hepsiburada müşterisi “Hepsiburada Limiti” başvurusu yaparken toplam siparişlerin yaklaşık yüzde 93’ü taksit, yüzde 29’u ise erteleme avantajlarıyla gerçekleşti.

Hepsiburada müşterileri Efsane Kasım’da en çok temel tüketim ve gıda, giyim, sağlık ve güzellik, züccaciye ve kozmetik kategorilerine ilgi gösterdi. En çok satın alınan ürünler şampuan, tuvalet kağıdı, bardak, yüz bakım ürünleri, sweatshirt, deodorant, deterjan, çikolata ezmesi, çorap ve ıslak mendil oldu. Giyim kategorisinde ise toplam satış geçen  yılın aynı dönemine kıyasla 2,5 katına çıktı. Teknolojide en çok bilgisayar, kozmetikte ise vücut kremleri ve serumlar ilgi gördü.

Bilgisayar kategorisinde en çok bilgisayar, monitor, USB bellek ve mouse setleri satılırken teknoloji aksesuarlarında en çok kulaklık, akıllı saat, şarj aletleri ve kılıflar tercih edildi. Kasım ayında kozmetik kategorisinde en çok cilt bakım ürünleri ve parfüm satın alındı. Bu ürünleri vücut bakım kremleri ve C vitamini serumları takip etti.

'Efsane kasım indirimi' için Bakanlık uyardı: Başlangıç ve bitiş tarihlerine bakın‘Efsane kasım indirimi’ için Bakanlık uyardı: Başlangıç ve bitiş tarihlerine bakın

Kasımın yıldızı espresso makineleri oldu

Küçük ev aletleri kategorisinde espresso makineleri bu yılın en çok sipariş verilen ürünleri arasına girdi. Küçük ev aletleri kategorisinde espresso makinelerini geçtiğimiz senenin yıldızı airfryerlar takip ederken şarjlı süpürgeler, robot süpürgeler, Türk kahvesi makineleri ve blenderlar da müşteriler tarafından yoğun ilgi gören diğer ürünler olarak ön plana çıktı.

 

 

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.