THY Teknik, İsviçreli SWISS’in Airbus uçaklarının bakımını yapacak

Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ ve İsviçret merkezli Swiss Hava Yolları arasında bakım hizmetleri için anlaşma imzalandı. Anlaşma gereği THY Teknik, SWISS’in 7 Airbus A330 uçağının bakımını yapacak.

Ekonomi 28 Kasım 2023
Bu haber 5 ay önce yayınlandı
THY Basın Müşavirliği'nin açıklamasına göre anlaşma kapsamında ilk uçağın bakımı bu ay başlayacak.

THY Basın Müşavirliği’nin açıklamasına göre anlaşma kapsamında ilk uçağın bakımı bu ay başlayacak. Diğer uçaklar ise gelecek aylarda THY Teknik AŞ’nin İstanbul’daki tesislerinde bakıma alınacak. THY Teknik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yasin Birinci, SWISS Hava Yollarının uçak bakım hizmetlerini kendilerine emanet etmesinden mutluluk duyduklarını belirtti. Yüksek kaliteli ve güvenilir bakım-onarım hizmetleri ile müşterilerin beklentilerini karşılamalarının kendilerini yeni müşteriler için güvenilir bir iş ortağı kıldığını vurgulayan Birinci, bu anlaşmanın iki şirket arasında uzun vadeli bir ortaklığa zemin hazırlayacağına inandığını söyledi.

THY geçen yıl 2,7 milyar dolar kâr açıkladıTHY geçen yıl 2,7 milyar dolar kâr açıkladı

‘Amacımız uzun vadeli işbirliği’

SWISS Teknik Filo Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Claus Bauer, bakım-onarım şirketleriyle olan stratejik işbirliğini sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, “Türk Hava Yollarının A330 filosuna hizmet sunan Türk HavaYolları Teknik AŞ’nin bu uçak tipi konusunda tecrübeli ve rekabetçi bir performans göstereceğine inanıyoruz. Amacımız, uzun vadeli bir iş birliği için her iki tarafa da değer sağlayan güvenilir bir ortaklığı teşvik etmek” dedi.

THY’de hedef ilk 7’ye girmekTHY’de hedef ilk 7’ye girmek

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.

İlgili Haberler