Nemrut Krater Gölü’nde bayram coşkusu: Burası bir doğa harikası

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan, dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliğini taşıyan Nemrut Krater Gölü'nde Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Gezi 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan 2 bin 250 rakımlı Nemrut Kalderası, doğal güzellikleriyle ilgi çekiyor.

Bayram tatilinde kalderanın yeşil örtüsüyle bütünleşen Nemrut Krater Gölü’ne gelmeyi tercih eden yerli ve yabancı ziyaretçiler, doğayla iç içe zaman geçiriyor.

Ağrı’nın Patnos ilçesinden gelen Mehmet Sosa, AA muhabirine, Nemrut’un manzarasının çok güzel olduğunu söyledi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan, dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olma özelliğini taşıyan Nemrut Krater Gölü.

İlk defa gördüğü Nemrut’a her yıl gelmeyi planladığını belirten Sosa, “Gönül rahatlığıyla gelmişiz, geziyoruz. Güzel yerler, çok beğendik. Herkesin gelmesini istiyoruz. Patnos’tan burayı ziyaret etmek için geldik. Herkese de tavsiye ediyoruz.” dedi.

Ailesi ve arkadaşlarıyla Van’dan gelen İbrahim Güleryüz de bayram tatili dolayısıyla düzenledikleri Van Gölü turu kapsamında krater gölünü de görmek istediklerini dile getirdi.

Güleryüz, “Burası bir doğa harikası. Nemrut’u da tatil programımıza ekledik. Herkese gelmelerini tavsiye ediyoruz. Gezilmesi, görülmesi gereken yer” diye konuştu.

Kültür turizmi hamlesi bu mudur! Ağrı merkeze Nuh'un Gemisi Müzesi açılıyorKültür turizmi hamlesi bu mudur! Ağrı merkeze Nuh’un Gemisi Müzesi açılıyor

Ziyaretçilerden Ahmet Hamdullah Ekin de gölün ve dağların manzarasının eşsiz olduğunu vurgulayarak, “Bu havayı hep birlikte soluyoruz. Van’dan geldik. Burada büyük bir kalabalık var. İnsanlar bu güzellikleri görmek için her yerden geliyor” sözleriyle duygularını paylaştı.

Nemrut’u çok beğendiklerini ifade eden Vanlı Yusuf Sadıksoy da Nemrut’ta fotoğraf ve video çekerek eşsiz güzelliği kayıt altına aldıklarını dile getirdi.

Nemrut Krater Gölü’nde Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.