Diyalize giren hastalar fenalaştı: 18’inin durumu ağır

Burdur'da diyaliz tedavisinden sonra evlerine dönen hastalar, bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı, 18 kişinin durumu ağır.

Sağlık 26 Mayıs 2024
Bu haber 1 ay önce yayınlandı
BURDUR Devlet Hastanesi'nde bugün diyaliz tedavisi gördükten sonra evlerine dönen hastalar bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Diyalize giren hastalar hastaneye çağrılıp durumu ağırlaşanlar çevre illerdeki hastanelere sevk edildi. fotoğraf Mesut

Burdur Devlet Hastanesi’nde dün 08:00-16:00 arasında diyalize giren hastalardan bazıları bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması üzerine yetkililer gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp hastaneye gelmesini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi.

Sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta ambulanslarla Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya’daki hastanelere sevk edildi. Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık İl Müdürü Murat Erk hastanede inceleme yapıp yetkililerden bilgi aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından idari soruşturma başlatıldı.

Eşinin dört yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirten Erdoğan Çakır “Eşimi Antalya’ya sevk ettiler. Durumu belli değil. Tüm sorumlulardan şikayetçi olacağım” dedi.

Hastane odasında ölen hemşireye ilaç enjekte edilmiş: Ampul sevgilisi olan doktorun cebinden çıktıHastane odasında ölen hemşireye ilaç enjekte edilmiş: Ampul sevgilisi olan doktorun cebinden çıktı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.