Spor 24 Temmuz 2023
Bu haber 5 ay önce yayınlandı

528 yıl oynadı, 301 şampiyonluk kazandı, 677 kupa aldı: Polonyalı rekortmen Pawel Sicinski

Dünyaca ünlü Football Manager'ın bağımlısı Polonya Pawel Sicinski, 2018 yılının ocak ayından bu yana toplamda 453 gün 15 saat boyunca oynadığı oyunla Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi. Sicinski oyun içinde 528 yıl 137 gün boyunca antenörlük yaparken 301 lig şampiyonuluğu kazanıp 677 kupa kaldırdı.

  • 10Haber news
Football Manager’da tarih yazdı, Rekorlar Kitabı’na girdi.

İlk olarak 1992 yılında Championship Manager adıyla pisayaya sürülen ve daha sonra adı Football Manager olarak değiştirilen bilgisayar ve konsol oyunu, dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri. Bilhassa futbol severlerin tercih ettiği ve sosyal medya dönemiyle beraber ününün daha fazla yayıldığı oyun yıllar içinde kitlesini fazlasıyla artırdı. Fanatikleri tarafından eski versiyonlarından yenilerine kadar beğeniyle oynanan oyunun bağımlısı az değil. Ancak bu bağımlılardan biri var ki oyuna olan aşkı ve ayırdığı zaman Guiness Rekorlar Kitabı’na girmesini sağladı.

Polonyalı Pawel Sicinski, oyunu oynamak adına 2018 yılının ocak ayında bilgisayarının başında geçti. Yaklaşık 5.5 senelik süreçte oyunda toplamda 453 gün ve 15 saat geçiren Sicinski bu süreyle beraber Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi. Sicinski, gerçek hayatta kazandığı bu başarıyı sanal dünyada vakit geçirdiği oyunda da yakaladı. Polonyalı oyun içinde toplamda 528 yıl ve 137 gün geçirdi, tam 25.084 maç yaptı.

Fenerbahçe'nin Zimbru Chisinau maçı kadrosunun şifreleriFenerbahçe’nin Zimbru Chisinau maçı kadrosunun şifreleri

Polonyalı bu maçların yüzde 73’ünde galip geldi. Sicinski oyun içinde 2114 ve 2434 yılları arasında İzlanda’nın Fimleikafelag Hafnarfjaroar’ı çalıştırdı. Söz konusu takım İzlanda’nın başkenti Reykjavik’in takımı. Rekortmen oyuncu “En büyük başarılarım takımı 301 lig şampiyonluğuna, 677 kupa şampiyonluğuna taşımak” şeklinde konuştu. Sicinski ayrıca İzlanda takımıyla Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi zaferleri yaşadığını ayrıca Dünya Kupası’nı da kaldırdığını dile getirdi. Sicinski ayrıca takımının 140 bin kişilik stadyumunun olduğunu ve en iyi futbolcuları satın almak adına kasasında büyük bir meblağ bulundurduğunu Guiness Rekorlar Kitabı yetkililerine açıkladı.

Sicinski’den önce en uzun süre bu oyunu oynayan kişi Alman Sepp Hedel’di ve Hedel 81 gün 20 saatle zirvede bulunuyordu. Hedel’in oyun içinde geçirdiği yıl sayısı 333’tü.

PSG'de kriz: Kylian Mbappe kadro dışıPSG’de kriz: Kylian Mbappe kadro dışı