Gündem 20 Eylül 2023

Paçayı kurtarmak için ‘katili gördüm’ demişti: Çobanı kendisi öldürmüş

Eskişehir’de çobanlık yapan 22 yaşındaki Mehmet Topaloğlu’nun öldürülmesiyle ilgili tutuksuz yargılanan ve ifadesinde kar maskeli katili gördüğünü ancak yakalayamadığını anlatan 44 yaşındaki Ahmet Çetin, ‘kasten öldürme’ suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  • 10Haber news

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde kırsal İstiklalbağı Mahallesi’nde çobanlık yapan Mehmet Topaloğlu, geçen yıl temmuz ayında uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. Beş kurşun isabet eden Topaloğlu, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. 

Yolda yürüdüğü esnada silahlı saldırıya uğrayan Topaloğlu’nu kimin öldürdüğü günlerce Müge Anlı’nın programda konuşulmuş, yaşadığı köyde çok sayıda tanık stüdyoya konuk olmuştu.

Aynı mahallede yaşayan Ahmet Çetin, katili gördüğünü söyledi. Jandarma olayla ilgili Çetin’i gözaltına aldı. Ahmet Çetin, ifadesinde kar maskeli saldırganı olay yerinden kaçarken gördüğünü ve arkasından yetişemediğini anlattı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Çetin, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Annesini öldürüp parti vermişAnnesini öldürüp parti vermiş

‘Benim işçimdi, mağdurum’

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın ardından katil zanlısı olduğu düşünülen Ahmet Çetin hakkında Eskişehir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın dördüncü duruşmasına tutuksuz sanık Ahmet Çetin ile saldırıda ölen çoban Mehmet Topaloğlu’nun yakınları katıldı. Mahkemedeki son savunmasını yapan Ahmet Çetin, çoban Mehmet Topaloğlu’nu öldürmediğini belirterek, “Çocuk benim işçimdi. Ben bu olayda mağdurum. Ben öldürmedim. Ben adalet istiyorum” dedi.

Duruşmada tutuklandı

Mahkeme heyeti, daha önceki tüm ifadelerinde kar maskeli katili gördüğünü ve arkasından yetişemediğini anlatan Ahmet Çetin’e çoban Mehmet Topaloğlu’nu ‘kasten öldürme’ suçundan 25 yıl hapis, ruhsatsız tabanca taşımak suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Kararla birlikte hakkında tutuklama kararı verilen Ahmet Çetin, duruşma salonunda tutuklanarak kapalı cezaevine konuldu.

Hayvan otlatırken iki gencin üzerine yıldırım düştü: Kolyesi parçalandı ve izi çıktıHayvan otlatırken iki gencin üzerine yıldırım düştü: Kolyesi parçalandı ve izi çıktı