Kültür Sanat 21 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

‘Hayat’ ertelendi: Ölümlü dünya 15 gün daha sabredin

Zeki Demirkubuz’un ‘Kor’ sonrası sekiz yıl süren sessizliğini bozduğu ‘Hayat’ filmini izlemek için planınızı 1 Aralık'a yaptıysanız haberler kötü. Yönetmen filmin vizyon tarihinin 15 Aralık'a ertelendiğini duyurdu.

  • 10Haber news
Miray Daner ‘Hayat’ filminde Hicran rolünde.

Zeki Demirkubuz’un merakla beklenen ‘Hayat’ filmini izlemek için planınızı 1 Aralık’a yaptıysanız haberler kötü. Yönetmen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla daha önce 1 Aralık olarak duyurulan vizyon tarihini 15 Aralık olarak değiştiğini açıkladı.

Demirkubuz’un ‘Kor’ sonrası sekiz yıl süren sessizliğini bozduğu filmi merakla bekleyen sinemaseverler de vizyon tarihinin ertelenmesine üzüldü. Bir sosyal medya kullanıcısı ‘Bizim intihar işi yine ertelendi’ şakasıyla ertelemeyi ti’ye aldı. Demirkubuz durur mu yapıştırdı cevabı: “Seninki hiçbir şey, kurtulup gidersin. Ameliyat tarihi, yurtdışı göçünü 1 Aralık’a göre ayarlayanlar var. Erteleme bizim de canımızı sıktı ama o tarihte memleket gülüp, eğlenecekmiş. Ölümlü dünya, 15 gün daha sabret…”

Demirkubuz’un ‘ölümlü dünya’ göndermesi de boşuna değil. Başrollerinde Feyyaz Yiğit, İrem Sak, Doğu Demirkol, Sarp Apak, Ahmet Mümtaz Taylan gibi oyuncuların yer aldığı Ali Atay imzalı ‘Ölümlü Dünya 2’ 1 Aralık’ta vizyona girecek. Vizyon tarihinin değişmesi muhtemelen iki yapımın çakışmaması için yapıldı.

Başrollerinde Miray Daner, Burak Dakak, Doğu Demirkol, Umut Kurt ve Melis Birkan yer alıyor. Film, Türkiye prömiyerini Filmekimi kapsamında 20 Ekim tarihinde yapmıştı. Zorla nişanlandırılmak istenen Hicran’ın (Miray Daner) kaçış ve sonrasında yaşadığı hikayeyi anlatan filmi için ajandalar 15 Aralık’a güncellenebilir.

Zeki Demirkubuz: 'Hayat'ı 3 saat 15 dakikaya bağladımZeki Demirkubuz: ‘Hayat’ı 3 saat 15 dakikaya bağladım