İstanbul’da lale mevsimi başladı

Emirgan Korusu, Gülhane Parkı, Sultanahmet Meydanı, Göztepe 60. Yıl Parkı ve Hıdiv Korusu 7 milyon 750 bin adet sümbül, nergis, muscari ve lalenin eşsiz güzelliğiyle süslenecek.

Çevre 11 Nisan 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

İstanbul, bu yıl da lale mevsiminin gelişiyle renk cümbüşüne ev sahipliği yapacak. Emirgân Korusu, Gülhane Parkı, Sultanahmet Meydanı, Göztepe 60. Yıl Parkı ve Hıdiv Korusu sümbül, nergis, muscari ve lalelerin güzelliğiyle süslenecek.

7 milyon 750 bin adet çiçek

Nisan ayı boyunca toplamda 7 milyon 750 bin adet soğanlı bitki, İstanbul’un beş farklı noktasında İstanbullularla buluşacak. İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ve Kültür Dairesi Başkanlığı da şehrin tarihi simgesine atfen “Lale Bayramı” düzenleyecek. 15-16 Nisan’da çocuk gösterileri, atölyeler, sokak sanatları performansları ve dinletiler gerçekleştirilecek.

İstanbul’un dört bir yanında lalelerin açtığı bu şölende, İstanbul’da yaşayanlar ve şehri ziyaret edenler, doğanın güzelliklerini doyasıya yaşama şansını bulacak.

Emirgan ve Hıdiv Koruları 06.00-23.00, Gülhane Parkı 07.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Göztepe 60. Yıl Parkı ve Sultanahmet Meydanı ise günün her saati İstanbullara açık olacak.

Sadece 20 gün yaşıyor: 'Ağlayan gelin' koparana 224 bin lira cezaSadece 20 gün yaşıyor: ‘Ağlayan gelin’ koparana 224 bin lira ceza

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.