Bitcoin’e yeni tahmin: 2025 sonunda 170 bin doları aşar

Davos'ta konuşan ünlü fon yöneticisi Anthony Scaramucci, Bitcoin'in 2025 sonlarına kadar 170 bin doları aşabileceğini öne sürdü. Scaramucci, spot Bitcoin ETF'lerinin etkisinin de 8-10 gün içinde görüleceğini söyledi.

Ekonomi 16 Ocak 2024
Bu haber 3 ay önce yayınlandı
Bitcoin ETF'lerinin ABD borsalarında işlem yapma almasıyla Bitcoin'in fiyatı geçen hafta 49 bin doların üzerine çıktı ancak daha sonra 42 bin dolar civarına geriledi.

ABD borsalarında işlem yapma onayı aldıktan sonra Bitcoin için fiyat tahminlerinde sınır yok. 500 bin dolara kadar çıkan tahminlere Davos zirvesinden de bir rakam geldi. Serbest yatırım fonu SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci Davos’ta yaptığı konuşmada Bitcoin’in önümüzdeki yıl 170 bin doları aşabileceğini söyledi. Donald Trump döneminde kısa bir süre Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü de yapan ünlü fon yöneticisi, yeni listelenen borsa yatırım fonlarına (ETF) olan talep ve nisan ayında Bitcoin madenciliğinde gerçekleşecek halving (yarılanma) olayının fiyatları artıracağını savundu. Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda konuşan Scaramucci, “Bitcoin, yarılanma sırasında 45 bin dolar seviyesindeyse, ki şu anda kabaca bu seviyede, 2025’in ortalarından sonlarına kadar 170 bin dolar olacaktır” dedi.

Bitcoin halving’i, madencilere verilen ödül miktarının yarı yarıya azaltılmasını ifade eden bir kripto varlık terimi. Kelime olarak “yarılanma” anlamına gelen halving, madencilikle üretilen kripto varlıkların fiyatlarını etkiliyor. Scaramucci, Dünya Ekonomik Forumu’nun yıllık toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada ise “Nisandaki halving gününde fiyat hangi seviyedeyse, bunu dört ile çarpın ve önümüzdeki 18 ay içinde Bitcoin bu fiyata ulaşacaktır” dedi.

Bitcoin çalkalanıyor: Önce hacklendi, sonra ETF onayı aldıBitcoin çalkalanıyor: Önce hacklendi, sonra ETF onayı aldı

‘Fonların fiyatlar üzerindeki etkisi 8-10 işlem günü sürer’

Spot Bitcoin ETF’lerinin ABD borsalarında işlem yapma almasıyla Bitcoin’in fiyatı geçen hafta 49 bin doların üzerine çıkmış, ancak o zamandan bu yana 42 bin dolar civarına gerilemişti.

Yeni listelenen fonların fiyatlar üzerindeki etkisini görmenin muhtemelen 8 ila 10 işlem günü daha alacağını belirten Scaramucci, Skybridge’in kripto tokenleri ve dijital varlık odaklı girişim sermayesi yatırımlarını birleştiren yeni bir fon başlatmayı planladığını da söyledi.

Bitcoin 45 bin doları geçince uçuk tahminler havada uçuştuBitcoin 45 bin doları geçince uçuk tahminler havada uçuştu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.