Doğalgaza aralıkta da zam yok

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), aralık ayı itibarıyla mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını açıkladı.

Ekonomi 30 Kasım 2023
Bu haber 5 ay önce yayınlandı
BOTAŞ doğalgazda fiyat tarifelerini aylık olarak hesaplıyor.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ) internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, doğal gazda aralıkta geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarifede değişiklik yapılmadı. Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine aralıkta uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi. Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. Doğal gaza kasımda da zam yapılmamıştı.

Doğalgaza kasımda zam yokDoğalgaza kasımda zam yok

‘En ucuz doğal gaz Türkiye’de’

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, kişi başı milli gelir hesaba katılmadan “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” denildi.

 

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.