Solakoğlu isyan etti: Et fiyatlarının sebebi Nureddin Nebati

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, et fiyatlarındaki yükselişle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Bugünkü et fiyatlarının sebebi ve sorumlusu Nureddin Nebati'dir. Çok net söylüyorum. Bunun geleceğini defalarca uyarmamıza rağmen dinlemedi. Çünkü bildiğini zannediyor dedi.

Ekonomi 7 Nisan 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği (TÜSEDAD) Başkanı Sencer Solakoğlu, FOX TV’de yaptığı konuşmada kırmızı et fiyatlarındaki artışların sebebinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati olduğunu belirterek, Nebati’nin bu konuda hiçbir şey bilmediğini, sadece bildiğini zannettiğini söyledi. “Bunun geleceğini defalarca uyarmamıza rağmen dinlemedi. Çünkü bildiğini zannediyor. O koltuktan güç alıyor ya” diyen Solakoğlu, şunları söyledi:

“Ekibine de böyle bir yetki vermiş. Hiç yetkin olmayan, tarımın t’sini bilmeyen insanların süt fiyatlarıyla yaptığı oynamalar sonucu anaç hayvanlar kesildi. Ve anaç hayvanlar kesildiği için bugün et fiyatları bu kadar yüksek.”

 

'Koyun eti ucuz ama tercih edilmiyor' diyen Nebati'ye tepki yağdı‘Koyun eti ucuz ama tercih edilmiyor’ diyen Nebati’ye tepki yağdı

‘Hasan’ın mal varlığını kestirdi, şimdi Hans’ın kapısını çalıyor’

Üreticinin tüm hayvanlarını kesmek zorunda bırakıldığını söyleyen Solakoğlu, “Hasan’ın bütün mal varlığını kestirdi, şimdi Hans’ın kapısını çalıyor, ‘Fiyat neyse ben vereceğim, sen bana ucuz et ver’ diyor. 3 senedir uyarıyoruz. Görüyoruz çünkü. Defalarca bunu söyledik, her eleştirimizde ‘Siyaset yapıyorlar’ diyorlar. Hayır arkadaşım! Biz hayatta kalmaya çalışıyoruz, taşrada üretim yapıyoruz” dedi.

Bakan Nureddin Nebati, artan et fiyatlarıyla ilgili son olarak, “Türkiye’de damak tadı değişti. Koyun eti ucuz ama tercih edilmiyor, kokusundan dolayı. Bunu da değiştirmek lazım” açıklamasıyla kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti.

İstanbul'da artık etin üç ayrı fiyatı varİstanbul’da artık etin üç ayrı fiyatı var

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.