Togg, bu yıl çekiliş yerine siparişle araba sahibi yapacak

Geçen yıl Türkiye’de 19 bin 583 kullanıcısını T10X akıllı cihazlarıyla buluşturan Togg 2024 yılı için sipariş takvimini açıkladı. Bu yıl Togg’da çekiliş yok; teslimatlar sipariş sırasına göre yapılacak.

Ekonomi 5 Ocak 2024
Bu haber 6 ay önce yayınlandı
Togg'da 20 Ocak itibarıyla da sipariş ekranları tüm bireysel kullanıcılar için açılacak.

Türkiye’nin elektrikli araç markası Togg 2024 yılında daha fazla T10X’i kullanıcılarla buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2024 yılındaki sipariş sürecini açıklayan Togg’da bu yıl çekiliş yok; teslimatlar sipariş sırasına, konfigürasyon özelliklerine ve bunlara bağlı üretim planlamasına göre yapılacak. 6-10 Ocak tarihleri arasında 2023 yılında yapılan çekilişte yedek listede yer alan kullanıcılar için konfigürasyonlarını güncelleme imkanı sunulacak.

Togg’un satışları Tesla'yı geçtiTogg’un satışları Tesla’yı geçti

2023 Nisan çekilişlerine öncelik verilecek

15-19 Ocak tarihleri arasında 2023 yılı nisan ayında yapılan çekilişe katılan ancak sipariş hakkı kazanamayan kullanıcılara sipariş oluşturma önceliği verilecek. 20 Ocak itibariyle de sipariş ekranları tüm bireysel kullanıcılar için açılacak. Togg 2024 yılında kurumsal kullanıcılardan da sipariş toplayacak.

T10X’lerdeki donanımlar yükseltiliyor

Akıllı cihazda kullanılan güvenlik ve konfora yönelik yazılımları sürekli güncelleyerek cihazların yıllarca yeni kalmasını ve bu sayede yüksek bir ikinci el değerine sahip olmasını hedefleyen Togg 2024 üretim yılı T10X’lerdeki donanım versiyonları ve içerikleri hakkında şu bilgileri paylaştı:  Standart 18 inç jantlara sahip olan V1 donanım tipi, kablosuz şarj, anahtarsız giriş, akıllı telefonla akıllı erişim alt yapısı, karartmalı arka camlar ve otomatik kararan iç dikiz aynası özelliklerine sahip “teknoloji ve konfor” paketiyle sunuluyor.

Kullanıcılar isterse arkadan itişli V1 donanım tipini uzun menzil seçeneğiyle de satın alabilecek. Standart 19 inç jantlara sahip olan V2 donanım tipinde ise V1’de sunulan özelliklere ek olarak; elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı ön koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, çevre görüş park kamerası, otomatik park asistanı, suni deri koltuklar ile ön cam ve ısıtmalı arka koltuk özelliklerini içeren “kış paketi” ve acil durumlarda kendiliğinden devreye giren çocuk tespit sistemi standart olarak sunuluyor.

Togg'a yüzde 16,5 zamTogg’a yüzde 16,5 zam

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.