Adnan Oktar kitapları satılsın diye semte göre takma isim kullanıyormuş

Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik 72 sanık hakkında hazırlanan iddianamede Adnan Oktar’ın farklı mahlasları ortaya çıktı. Adnan Oktar Kadıköy gibi yerlerde kitaplarında Cavit Yalçın ismini kullanmış.

Gündem 23 Şubat 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı

Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik 72 sanık hakkında hazırlanan iddianamede Oktar’ın örgütün kadın üyelerine yaptığı baskı ve eziyetlere ilişkin ifadeler de yer aldı. Müşteki Ebru Alkan 22 Mayıs 2018’de verdiği ifadede Oktar’ın müritlerine şiddet uyguladığını belirterek “1997-98 yıllarında Adnan Oktar artık cemaatteki müritleri dövmeye, aşağılamaya, sokağa çıkma yasakları, saç kesmelere, herkesin önünde soyup cinsel organlara peçete sokmaya başladı. Ayrıca bana tecavüz etti” diye konuştu.

‘İşkence ederdi’

Hürriyet’ten Ayşegül Usta’nın haberine göre etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Beril Koncagül de 5 Ocak 2019’daki ifadesinde “Adnan Oktar A9 TV canlı yayınlarında kendisine istediği gibi bakmayan kızlar için adeta bir eziyet yöntemi geliştirdi. Yayın bittikten sonra stüdyodan Dragos’a geçtiğimizde yayın esnasında bakışını beğenmediği kızları yanına çağırtırdı. Yanına gelen kıza sabaha kadar küfür içerikli hakaretlerde bulunur, uyutmaz ve adeta işkence ederdi. Bu işkenceyi bana o kadar çok yaptı ki sayısını bile hatırlayamam” dedi.

‘Kitabı satsın diye değişmiş’

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen Mustafa Arular ise 1 Mayıs 2019’daki ifadesinde “Adnan Oktar müstear (takma) isimlerinden Harun Yahya’yı kullanırdı. Cavit Yalçın müstear ismi ise Harun Yahya müstear ismiyle yazılmış kitapların Adnan Oktar’a ait olduğu için Kadıköy gibi daha çok sol görüşlü semtlerdeki kitapçılarda tepki çekip satılmadığı için seçilmişti. Bu da onlardan hatırladığımdır” ifadelerini kullandı.

Adnan Oktar'a bin sayfalık yeni iddianame: Tapınak Şövalyelerini İstanbul'a getirmişAdnan Oktar’a bin sayfalık yeni iddianame: Tapınak Şövalyelerini İstanbul’a getirmiş

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.