Bariyerleri aşan yolcu otobüsü metrelerce alttaki yola düştü!

İstanbul’da İETT otobüsü yoldan çıkarak 7 metre aşağıdaki alt yola düştü. Kazada, otobüsün boş olması ve şans eseri alt yolda araç bulunmaması sayesinde otobüs şoförü hariç yaralanan olmadı.

Gündem 15 Haziran 2023
Bu haber 12 ay önce yayınlandı

İstanbul Başakşehir’de İETT otobüsü, şoförünün kontrolünden çıkarak karşı şeride geçti, ardından bariyerleri aşan otobüs 7 metre yükseklikten alt yola düştü. Kazada otobüsün boş olması faciayı engellerken, otobüs şoförü Mevlüt Kınay ağır yaralandı.

Yetkililer, alt yola düşen otobüsün yan devrilip daha fazla yuvarlanmamasının şoför açısından büyük şans olduğunu dile getirdi.

Kaza, saat 20:30 sıralarında Başakşehir Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde meydana geldi. Fenertepe İETT peronlarından boş olarak seferine başlayan Mevlüt Kınay yönetimindeki otobüs, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde seyir halindeyken otobüs şoförü Kınay’ın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce ters şeride geçti.

Şoförün sağlık durumu kritik

Daha sonra bariyerleri aşan otobüs 7 metre yükseklikten alt yola düştü. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine Sağlık, Polis ve İtfaiye ekipleri geldi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan otobüs şoförü Çam-Sakura Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Kınay’ın durumunun ağır olduğu öğrenilirken, Kaza sonrası trafiğe kapanan yan yol, otobüsün çekiciler yardımıyla yoldan kaldırılmasıyla trafiğe açıldı.

‘Süratli gidip sollama yapıyorlar’

Olay yerine yaşananları anlatan Mustafa Aslantürk, “Evde laptopumla çalışma yaparken eşim ‘Bomba gibi bir şey patladı’ dedi. Bölgeye yakın oturuyorum, koşarak geldim. Bir de baktım ki bu mevcut kazayı gördüm. Burası ana baba günü olmuş, itfaiyeler, ambulanslar toplanmış. Burada gördüğünüz gibi otobüs hem karşı şeride ters yöne girmiş, hem de demirleri parçalamış aşağı düşmüş. Bir sürücü kursu eğitmeni olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni çok kez aradım. ‘İETT otobüs şoförleri otobüs kullanmasını bilmiyorlar, lütfen söyleyin süratlı gitmesinler çok süratli gidiyorlar, lüzumsuz şerit değiştiriyorlar, taksileri solluyorlar’ dedim. Sen bir otobüssün taksileri sollayamazsın” dedi.

Yine Sakaltutan yine kaza: 2 TIR alev aldıYine Sakaltutan yine kaza: 2 TIR alev aldı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.