Cinayet döngüsü: 30 yıl sonra aynı tarlada, aynı gerekçeyle kardeş katli

Bursa’da tefeciye olan borcunu kapatmak için kardeşi Şaban Kurt’tan para isteyen Selami Kurt, olumsuz yanıt veren kardeşi Şaban Kurt’u öldürdü. Kurt kardeşlerin babası Latif Kurt’u aynı tarlada miras kavgası nedeniyle öldürdüğü ortaya çıktı.

Gündem 14 Eylül 2023
Bu haber 6 ay önce yayınlandı

Bursa’nın Kestel ilçesi kırsal Seymen Mahallesi’nde çiftçilikle uğraşan 55 yaşındaki Selami Kurt, borçlarından dolayı tefeciden para aldı. Kurt, ödünç para aldığı arkadaşları ve tefeciye kardeşi iki çocuk babası 54 yaşındaki  Şaban Kurt’un cep telefon numarasını da verdi. Selami Kurt, bu ayın sonunda tefeciye ödemesi gereken parayı ödemek için kardeşi Şaban Kurt’tan borç isteyip, vermesi için baskı yapmaya başladı. Aramalardan rahatsız olan Şaban Kurt, olaydan bir gün önce ağabeyinin telefonunu engelledi. Kardeşine ulaşamayan Selami Kurt sinirlenip akrabalarına “Şaban benim sinirlerimi bozuyor. Telefonlarımı açmıyor. Ne yapmak istiyor anlamıyorum. Onunla konuşmak istiyorum, sorun yaratıyor. Şaban’ı vuracağım” dedi.

Arazi anlaşmazlığında kardeşini öldürmüştü, sığınmacı kimliğiyle yakalandıArazi anlaşmazlığında kardeşini öldürmüştü, sığınmacı kimliğiyle yakalandı

Geçen hafta perşembe günü kardeşi ile tarlada karşılaşan Selami Kurt, aracında bulunan ve domuz avında kullandığı av tüfeği ile Şaban Kurt’a ateş etti. Göğsüne isabet eden yedi saçma ile ağır yaralanan  iki çocuk babası Şaban Kurt, olay yerinde yaşamını yitirdi. Cinayet sonrası muhtarı arayan Selami Kurt, “Kardeşimi öldürdüm. Beni alıp jandarmaya götür” dedi. Selami Kurt, ihbar üzerine gelen jandarma tarafından gözaltına alındı.

Babası da amcasını aynı tarlada öldürmüştü

Bu arada, Kurt kardeşlerin babası Latif Kurt’un 30 yıl önce duyma ve konuşma engelli olan kardeşi Nurullah Kurt’u aynı tarlada miras meselesi yüzünden tırpanla başına vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Selami Kurt, adliyeye sevk edildi. İfadesinde “Şaban’ın elinde tüfek vardı, eğer ben onu vurmasaydım o beni vuracaktı pişmanım” dediği öğrenilen Kurt, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ağabeyini öldürdüğü yerden 2 saatlik mesafede saklandı, 14 yıl sonra bulunduAğabeyini öldürdüğü yerden 2 saatlik mesafede saklandı, 14 yıl sonra bulundu

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.