Günün haberi: Hakkında ‘cin olmaktan’ soruşturma açılmasına…

Ordu'da yaşayan Ayşegül A., sosyal medyadan mesaj aldığı kişiye, "İn misin, cin misin" diye sordu. "Evet cinim, odanda yaşıyorum" mesajıyla hem evini, hem şehrini terk eden kadın, mesaj atan kişiden şikâyetçi oldu. Savcılık, adama "huzur kaçırma" suçundan soruşturma başlattı.

Gündem 8 Eylül 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

Ordu’nun Gölköy ilçesinde ikamet eden 26 yaşındaki özel güvenlik görevlisi Ayşegül A. Haziran ayında Instagram üzerinden aldığı mesajla hayatı alt üst oldu.

Instagram’da Ezgi rumuzuyla kullandığı hesabın mesaj kutusunda bildirim gören kız, kendisiyle tanışmak isteyen ve ‘Ercan’ rumuzunu kullanan İbrahim S.’den mesaj aldı. Hesabındaki mesajı gören geç kız şaka yaptığını öne sürerek, “Kimle, benimle mi tanışacaksın? İn misin, cin misin?” diye İbrahim S.’ye sordu.

Sabah’tan Arzu Kaya’nın haberine göre tanışmak için mesaj attığı kızın tuhaf sorusu sonrası İbrahim S. ise şaka yoluyla, “Evet cinim, odanda yaşıyorum” diyerek cevap verdi. Aldığı mesajın gerçek olduğunu düşünen geç kız, polise gideceğini söyledi. Karşısındaki ‘Ercan’ rumuzlu İbrahim S., “Polise söylesen onlar da beni göremez” diyerek şakayı devam ettirdi.

Aldığı bu mesajla psikolojisinin bozulduğunu ve Ordu’dan İstanbul’a geldiğini söyleyen Ayşegül A. “Dona kaldım, bir ay önce de evimde muska bulmuştum. Evime girememiştim. Evimde kalmaya başladığını söylediği için yüreğim ağzımda evden kaçtım” dedi.

Yaşadığı trajik olay sonrası çok korktuğunu ve karşı tarafı engellediğini söyleyen Ayşegül A. “Daha önce de bu tarz şeylerden çok korktuğum için doktora gidip muayene de oldum. Sosyal medyada psikolojik olarak rahatsız edici kelimeler kullanması nedeniyle şikâyetçiyim” diyerek savcılığa gitti.

İbrahim S. ise sosyal medya üzerinden kadınlara bu şekilde mesaj attığını belirterek, “Korktuğunu bilsem yazmazdım. ‘İn misin, cin misin’ diye sorunca odasında kaldığımı söyledim. Bilsem yapmazdım. Sonrasında özür diledim ve korkmaması için beni canlı kanlı görmesini istedim ama vesvese yaptı” diyerek kendini savundu.

‘Huzur kaçırma’ soruşturması

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı meydana gelen olayla ilgili ‘huzur kaçırma’ suçundan soruşturma başlattı. Olayın genç kadının Ordu’da olduğu sırada geliştiğini belirten savcılık dosyayı Gölköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

İBB sanat sergisine soruşturma açtıran Kürşat Mican'ın suç koleksiyonu varmış: Adam kaçırmak, işkence, halkı kin ve düşmanlığa tahrikİBB sanat sergisine soruşturma açtıran Kürşat Mican’ın suç koleksiyonu varmış: Adam kaçırmak, işkence, halkı kin ve düşmanlığa tahrik

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.