Doğalgaz bomba gibi patladı: 3 yaralı

Isparta’da bir apartmandaki dairelerden birinde büyük bir patlama meydana geldi. Kombideki gaz sıkışmasından kaynaklandığı öğrenilen patlamada 3 kişi yaralandı.

Gündem 24 Ekim 2023
Bu haber 7 ay önce yayınlandı

Isparta’da bir apartmanın 3’üncü katındaki apart dairede gaz sıkışmasından kaynaklanan patlamada üç kişi yaralandı. Olay yerinde çalışmaları inceleyen Vali Aydın Baruş “İtfaiyenin yaptığı tespitlere göre patlamanın daire içindeki doğalgaz şebekesindeki sızmadan kaynaklandığı üzerinde duruluyor. Muhtemelen kombide bir gaz sıkışması sonucunda meydana geliyor” dedi.

Pirimehmet Mahallesi 1741 sokakta bir apartmanın 3’üncü katındaki apart dairede saat 16.30 sıralarında patlama oldu. Olayı görenlerin ihbarıyla itfaiye, sağlık ve polis ekipleri bölgeye sevk edildi. Patlama sırasında evde bulunan Havva Demirekin (48) ve Mustafa Yılmaz (58) ile yoldan geçen Burak Kara (23) yaralandı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra yaralılar hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Havva Demirekin’in tüm vücudunda, Mustafa Yılmaz’ın ise ellerinde yanıklar olduğu, Burak Kara’nın da patlama sırasında çevreye savrulan cam parçalarından yaralandığı öğrenildi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan ilk incelemelerde patlamanın kombide gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirlendi.

Bir kadının yüzü yandı

Isparta Valisi Aydın Baruş olay yerinde yaptığı incelemeden sonra “Pirimehmet Mahallesi 1741 sokakta bulunan 10 numaralı dairede bir patlama meydana geliyor. 16.29’da ilk ihbar alınıyor. Daha sonra hemen belediye itfaiyemiz ve sağlık ekipleri de buraya intikal ediyor. İtfaiyenin yaptığı tespitlere göre daire içerisinde bulunan doğalgaz şebekesindeki sızmadan kaynaklandığı üzerinde duruluyor. Muhtemelen kombide bir gaz sıkışması sonucunda patlama meydana geliyor. Patlama sırasında daire içerisindeki camların da kırılmasıyla, gördüğünüz gibi dışarıya da akseden bir görüntü bırakıyor. Sevindirici olan şu ki; patlama sırasında yaralanan 2 vatandaşımızda hayati tehlike yok. Bir kadın vatandaşımızın yüzünde yanıklar var. Dairede yaşayan bir erkek vatandaşımızın ellerinde yanıklar var. Ama belirttiğim gibi çok hayati bir tehlikeleri yok. Şu anda tedavi altına alındılar. Yine bu sırada dışarıda bulunan bir vatandaşımız da kolundan cam kırıklarından dolayı hafif yaralanma geçiriyor. O da hastaneye kaldırıldı. Şu anda yaralıların ikisi üniversite hastanesinde, biri ise Şehir Hastanesinde tedavi görüyor” dedi.

Soruşturma başlatıldı

Olayla ilgili itfaiye ve polis ekiplerinin tespitlerde bulunduğunu aktaran Vali Aydın Baruş “Ayrıntılı inceleme yapılacak patlamanın neden kaynaklandığına dair. Ondan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma devam ettirilecek. Dediğim gibi bizim için sevindirici olan böyle şiddetli bir patlamadan sonra çok şükür herhangi bir can kaybının olmaması ve ciddi nitelikte bir yaralanma meydana gelmemiş olması. Burada tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz” diye konuştu.

Bomba gibi patlayan binada doğalgaza sabotaj yapılmışBomba gibi patlayan binada doğalgaza sabotaj yapılmış

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.