Ev sahibi-kiracı savaşları: Evi boşalt diyen en sahibini hastanelik ettiler

Kiralardaki fahiş fiyat artışları ülkenin her yerinde ev sahibi ve kiracıları 3.sayfa haberlerine konu etmeye devam ediyor. Zonguldak’ta 2 kiracı ‘daireyi boşaltın’ diyen ev sahibini hastanelik olana kadar dövdü ve kaçtı.

Gündem 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde iddiaya göre ev sahibi Y.Ç., dairesini boşaltma konusunda tartıştığı iki kiracısı tarafından darp edildi. Yaralanan ev sahibi hastaneye sevk edilirken, kaçan 2 şüpheli polis ekipleri tarafından yakalandı.

Kiracıların düzenlediği saldırı sırasında apartmandaki bazı dairelerin camları kırıldı.

Olay, akşam saatlerinde Sarıkorkmaz Mahallesi Aktaş Kıracı Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre ev sahibi Y.Ç. ile kiracıları M.D. ve İ.K. arasında evi boşaltma konusunda tartışma çıktı.

Başka bir eve sığınarak kurtuldu

Evin içinde başlayan tartışma kısa sürede kavgaya döndü. Kavga sırasında evin camları kırılırken kiracıların darp ettiği ev sahibi Y.Ç., kaçarak başka bir evin girişine sığındı. Y.Ç., başına aldığı keser darbesi ile yaralanırken, saldırgan iki kiracı ise ticari taksi ile olay yerinden ayrıldılar. Y.Ç. sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Olay yerinden kaçan M.D. ve İ.K., polis ekipleri tarafından kent merkezinde yakalandı. İki şüpheli ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tahliye talebini reddeden kiracısına kâbusu yaşattıTahliye talebini reddeden kiracısına kâbusu yaşattı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.