Faslı mankenden Adnan Oktar itirafı: Çok korktum, zor kaçtım

Dokuz yıldır Türkiye’de yaşayan, Faslı oyuncu Iman Casablanca, Adnan Oktar ile görüştürüldüğünü ve kendisine para teklif edildiğini anlattı.

Gündem 16 Kasım 2023
Bu haber 5 ay önce yayınlandı

Faslı manken ve oyuncu Iman Casablanca yıllar sonra Adnan Oktar’la ilgili itirafta bulundu. Adnan Oktar ve örgütünün radarına takılan Casablanca, yaşadıklarını anlattı.

Posta’nın haberine göre Iman Casablanca 2017’de yerleştiği Türkiye’de sosyal medyadan kendisine ulaşan bazı kişilerin ‘Biz reklam ajansıyız, sizinle iş görüşmek istiyoruz’ dediğini söyledi. Casablanca görüşmede Bora Yıldız’la tanıştığını belirterek “Bana Adnan Oktar’ı anlattı. ‘Çok güçlü bir iş insanıdır. Sana inanırsa çok iyi yerlere gelirsin’ diye övdü” dedi.
Bora Yıldız’ın kendisini Adnan Oktar’a götürdüğünü söyleyen Casablanca yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Orada çok ürktüm, koskocaman bir malikane; kapıda eli silahlı korumalar vardı. Bir şeylerin yanlış olduğunu o an hissettim. Adnan Oktar hemen yanımıza geldi. Bana kendini anlatmaya başladı. Kitaplarının Fransızca versiyonunu verdi ve kendisinin yazdığını iddia etti. Ben Fransızca konuşmaya başlayınca cevap veremedi. Fransızca kitap yazıyorsun ama Fransızca cevap veremiyorsun, çok tuhaf.”
Örgüt üyelerinin kendisine onlarla kalması ve A9 kanalında programlara katılması için yüksek ücret teklif ettiğini anlatan Casablanca malikaneden çıkmak için yalan söylemiş. Casablanca “O an ‘Hayır’ deseydim başıma bir şey geleceğinden korktum. ‘Eve gidip toparlanmam lazım. Yarın gelirim’ diyerek malikaneden ayrıldım. Çıkar çıkmaz Bora Yıldız’ı her yerden engelledim. Ajans sandığım yerde adresimi bir forma yazmıştım. Bu yüzden Cihangir’den Tarabya’ya taşındım. Zaten sonradan beni çok aramışlar” dedi.

Adnan Oktar Örgütü: '10 yaşındaki kızını örgüte getiren var'Adnan Oktar Örgütü: ’10 yaşındaki kızını örgüte getiren var’

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.