Hayat devam ediyor: Çeyizi enkazda kalmıştı, konterynerden gelin çıktı

6 Şubat depreminde Nurdağı’nda yaşayan Kılınç ailesinin de evi yıkıldı. Yeni nişanlanan Sultan Büşra’nın çeyizi de enkaz altında kaldı. Aile konteyner kente yerleşti. Sultan’ın enkazda kalan çeyizi bir hayırsever tarafından alındı. Sultan evinden değil ama konteynerden gelinliği ile çıktı.

Gündem 26 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden 8 ay önce nişanlanan Sultan Büşra Kılınç, düğün hazırlıkları yaptığı günlerde, ailesiyle birlikte depreme yakalandı. Kılınç ailesinin evi yıkılırken, Sultan Büşra’nın çeyizi de enkaz altında kaldı.

Kılınç ailesi, önce çadır kente ardından Fatih Mahallesi’ndeki konteyner kente yerleştirildi. Bu süreçte Sultan Büşra ve nişanlısı Fatih Çelik yeniden düğün hazırlıklarına başladı. Bunu duyan bir hayırsever, Sultan Büşra Kılınç’ın tüm çeyiz masraflarını karşıladı. Düğün günü geldiğinde ise Sultan Büşra, evi yerine konteyner kentten gelinliğiyle çıktı. Gelin ve damat, konteyner kentte alkışlar arasında nikah salonuna hareket etti.

Depremde 53. saatte kurtarılan genç, kahramanlarıyla buluştu: Enkaz altında söz vermiştiDepremde 53. saatte kurtarılan genç, kahramanlarıyla buluştu: Enkaz altında söz vermişti

Buruk mutluluk yaşıyoruz

Kızının gelinliğiyle evi yerine, konteyner kentten çıkmasının kendilerinde buruk bir mutluluk yarattığını söyleyen Hüseyin Kılınç, “Kızımın düğün hazırlıklarını yaptığımız dönemde yaşadığımız deprem ile evimiz yıkıldı.

Baba Hüseyin Kılınç, destek veren herkese teşekkür etti.

Kızımın çeyizleri enkaz altında kaldı. Yeniden düğün tarihi belirledik. Bunu duyan bir hayırsever sağ olsun tüm çeyizleri yeniden aldı. Kızımı beyaz gelinliğiyle konteynerde gelin etmenin buruk mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bir ömür mutlu olsunlar” dedi.

Gizemli yardımseverler depremzedelerin bakkal borcunu sıfırladıGizemli yardımseverler depremzedelerin bakkal borcunu sıfırladı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.