Jandarma, TikTok’çu tır şoförünü canlı yayında uyardı, sonra çevirip ceza yazdı

Gündem 16 Ekim 2023
Bu haber 6 ay önce yayınlandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, Anadolu Otoyolu’nda seyir halinde olan kamyon şoförünün, cep telefonu aracılığıyla TikTok’tan canlı yayın yaptığı yönünde ihbar aldı. Yapılan araştırma ve takip sonucunda ekipler kamyon şoförünün kullanıcı adını tespit etti.

Canlı yayına izleyici gibi bağlanan Jandarma ekipleri, şoföre “Öndeki Trafik Jandarmasını takip et” ve “İlerde Jandarma var” mesajlarını gönderdi. Uyarıları dikkate almayan şoför, Jandarma ekiplerinin ileride kendisini beklediğini görünce canlı yayını bitirdi. Jandarma ekiplerini karşısında gören şoför ilk önce suçlamaları reddetti ancak canlı yayın kayıtlarının izlenmesinin ardından yayın yaptığını kabul etti.

Bir kargo firmasının çalışanı olduğu belirlenen kamyon şoförünün, aynı güzergahta daha önce de canlı yayın yaptığı ortaya çıktı.

Seyir halindeyken, sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yaparak, trafiği ve diğer sürücüleri tehlikeye atan kamyon şoförü hakkında yasal işlem başlatıldı. O anlar Jandarma ekiplerinin yaka kamerasına yansıdı.

Jandarmadan tarihi eser kaçakçılarına operasyon: Altın yazma Tevrat'ı satmaya çalışanlar yakalandıJandarmadan tarihi eser kaçakçılarına operasyon: Altın yazma Tevrat’ı satmaya çalışanlar yakalandı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.