Şaka değil gerçek: Kasaplar Birliği Başkanı kaçak etten tutuklandı

KKTC polisi, bir ihbar üzerine Lefkoşa’da Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak’ın işyerine baskın düzenledi, yaklaşık bir ton ağırlığında kaçak sığır ve kuzu eti ele geçirildi.

Gündem 29 Haziran 2023
Bu haber 12 ay önce yayınlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) polisi, bir ihbar üzerine Lefkoşa’da Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak’ın işyerine baskın düzenledi, yaklaşık bir ton ağırlığında kaçak sığır ve kuzu eti ele geçirildi.

Bir ihbar üzerine olay yerine giden KKTC polisi, Kurban Bayramı öncesinde yaklaşık bir ton ağırlığında kaçak sığır ve kuzu eti ele geçirdi.

Hürriyet’ten Ömer Bilge’nin haberine göre, Veterinerlik Dairesi’nin incelemesi sonucunda etler üzerindeki mührün sahte olduğu belirlendi. Akbıçak ve kaçak etleri satın aldığı Ali Üzüm önceki gün mahkemeye çıkartıldı.

Mahkeme, sanıkların tutuklu yargılanmasına karar verdi. Sürekli kaçak etten şikayet eden demeçler veren Akbıçak’ın kaçak etten tutuklanması KKTC’de gündem oldu.

Nerede ve nasıl kesim yapıldığı, hangi koşullar altında saklandığı bilinmeyen sağlıksız etler, farklı yollarla tüketiciye ulaşıyor.

Bu yollardan biri de etlerin üzerinde olması gereken Veterinerlik Dairesi’nin mührünün sahte olması.

Akbıçak, daha önce kaçak et ithalinin önüne geçilebilmesi konusunda Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz’dan söz aldıklarını belirterek, “Kaçak et satışının önlenmesi için mücadele veriyoruz” demişti.

Hayvan haklarını koruma derneği başkanının garajında horoz dövüşü yapılıyormuşHayvan haklarını koruma derneği başkanının garajında horoz dövüşü yapılıyormuş

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.