Kombinin bacası yerinden çıkınca iki kız kardeş sızan gazdan öldü

3 gün önce taşınmışlardı. Doğal gaz kombisinin bacası yerinden çıkınca sızan karbon monoksit gazı iki kardeşin canını aldı. 22 yaşındaki Leman Nur ile 16 yaşındaki kardeşi Ayşe'nin cenazeleri toprağa verildi.

Gündem 13 Ocak 2024
Bu haber 4 ay önce yayınlandı
Leman Nur Yalçın 22 yaşında sızan gazdan zehirlenerek kız kardeşiyle beraber hayatını kaybetti. 

Sabaha karşı mutfağa giden Tayyibe Limanlar, kızları Leman Nur Yalçın ve Ayşe Yalçın’ın mutfakta hareketsiz olduğunu gördü. Anne durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Manisa’nın Yunusemre İlçesi’ndeki eve gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde 2 kız kardeşin hayatını kaybettiği belirlendi. Polisin yaptığı incelemede evde yoğun gaz kokusu tespit edildi. Durum, doğal gaz dağıtım şirketi yetkililerine bildirildi. Doğal gaz dağıtım şirketi yetkililerinin yaptığı detaylı incelemede, evin içindeki doğal gaz kombi bacasının içeriden çıktığı ve bu nedenle iki kız kardeşin mutfağa sızan karbon monoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi.

Kombi baca bağlantısının evin içinde yerinden oynadığı tespit edildi.

‘3 gün önce taşınmışlar’

İki kız kardeşin cansız bedeni, polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Otopsinin ardından iki kız kardeşin cenazesi, Saruhanlı ilçesinde toprağa verildi.

Tayyibe Limanlar ve iki kızının oturdukları evi 3 gün önce kiraladığı öğrenildi. Eşinden bir süre önce boşandığı öğrenilen Limanlar’ın en küçükleri olan diğer kızının ise öğrenci olduğu, Manisa’nın Yeşilköy Mahallesi’ndeki babasıyla yaşadığı öğrenildi.

Doğal gaz patlamaları sonrası uzmanında uyarı: Bunlara dikkat!Doğal gaz patlamaları sonrası uzmanında uyarı: Bunlara dikkat!

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.