‘Organizatör’ başarısı: 72 kaçağı bir TIR dorsesine sığdırmışlar

İnsan kaçakçıları kendilerini ve fizik kanunlarınız zorlamaya başladı. Diyarbakır'da bir TIR dorsesinde tam 72 kaçak göçmen bulundu. Bu 'başarıya' imza atan organizatör ise şimdilik kayıp.

Gündem 11 Şubat 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı

Diyarbakır’da jandarmanın düzenlediği operasyonda, TIR dorsesinde 72 kaçak göçmen yakalandı, organizatör olduğu belirlenen 1 şüpheli gözaltına alındı.
İl Jandarma Komutanlığı Çınar İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmada, Mardin’den gelen bir TIR’ın dorsesinde, Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yapmış kaçak göçmenlerin olduğu tespit edildi. Ekiplerin düzenlediği operasyonda durdurulan TIR’ın dorse kısmında yapılan aramada 69’u Afganistan, 2’si Pakistan ve 1’i Bangladeş uyruklu 72 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler, jandarmadaki işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezi’ne gönderilirken, organizatör olduğu belirlenen 1 şüpheli de gözaltına alındı.

İnsan kaçakçılığında Türkiye-İtalya rotası: İşe alımlar Orta Asya'dan yapılıyorİnsan kaçakçılığında Türkiye-İtalya rotası: İşe alımlar Orta Asya’dan yapılıyor

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.