Tıp öğrencisi odasında ölü bulundu: Hacettepe ayakta

Ankara'da Hacettepe Tıp'ta okuyan bir öğrenci dün odasında ölü bulundu. İntihar ettiği öne sürülen öğrencinin ölüm nedeni henüz bilinmezken, üniversitelilerde eylem hazırlıkları başladı.

Gündem 31 Ekim 2023
Bu haber 9 ay önce yayınlandı

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan bir genç bugün yurt odasında ölü bulundu. Öğrencinin intihar ettiği iddia ediliyor.

Bir süredir kendisine ulaşılamayan öğrenci İ.E.’nin ailesi tarafından yurdun arandığı ve yurt görevlilerinin öğrencinin odasına girdiğinde öğrencinin cansız bedeniyle karşılaştığı ifade ediliyor.

Olay yerine savcı gelirken öğrencinin intihar ettiği iddia ediliyor.

‘Bir arkadaşımızı daha kaybetmek istemiyoruz’

Öğrencinin ölüm nedenine dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken kesin ölüm nedeninin yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

Hacettepe Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu belirten İ.E.K’nın Sıhhiye Öğrenci Evleri olarak bilinen Hacettepe Öğrenci Yurdu’nda kaldığı belirtiliyor.

Olayın duyulmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Dayanışma Ağı “Bir arkadaşımızı daha kaybetmek istemiyoruz” diyerek öğrencileri saat 22.30’da Sıhhiye Kampüsü Yurtlar önünde bir araya gelmeye çağırdı.

Kampüs önünde toplanan üniversiteliler, üniversitelilerin yaşadığı maddi ve manevi sorunların çözülmesi için gerekli adım atılmamasını alkışlarla ve ıslıklarla protesto etti.

'Bizim yurttaki asansörler de sorunlu ama henüz çakılmadığımız için bakılmıyor'‘Bizim yurttaki asansörler de sorunlu ama henüz çakılmadığımız için bakılmıyor’

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.