Norveç Ulusal Gençlik Korosu Türkiye’ye Geliyor

Norveç Ulusal Gençlik Korosu, dünya turnesi kapsamında rotasını Türkiye'ye kırıyor. Yaşları 16 ile 26 arasında değişen 40 şarkıcıdan oluşan koro Ankara ve İstanbul'da sahne alacak. Konserlerde, 10’dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendirilecek.

Kültür Sanat 3 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Konserde, 10’dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendirilecek.

Norveç Ulusal Gençlik Korosu, dünya turnesi kapsamında rotasını Türkiye’ye kırıyor. Norveç Ulusal Gençlik Korosu (NUK),1987 yılında kuruldu. Ödüllü ekip, Norveç’in her bölgesinden yaşları 16 ile 26 arasında değişen 40 şarkıcıdan oluşuyor.

Koro, 7 Temmuz’da St. Antuan Kilisesi ve 8 Temmuz’da Surp Levon Kilisesi’nde dinleyicilerle bulaşacak.

Turnenin ilk durağı CSO Ada Ankara olacak. Konserde 10’dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendirilecek. Türkiye’den bestecilerin çok sesli eserlerine repertuvarında yer veren Jazzberry Tunes ise ön grup olarak yer alacak. NUK’un Ankara’dan sonraki adresi ise İstanbul olacak. Koro, İstanbul’da, koro Rezonans’ın ev sahipliğinde 7 Temmuz’da St. Antuan Kilisesi ve 8 Temmuz’da Surp Levon Kilisesi’nde dinleyicilerle buluşacak.

NUK, 2021’den bu yana Nina T. Karslen yönetiminde çalışmalarına devam ediyor. 2023 yılı Türkiye turnesi kapsamında; Bjorn Andor Drage, Per Norgard ve Marianne Reidarsdatter Eriksen gibi çağdaş Norveçli bestecilerin eserlerinden oluşan programın yanı sıra Edvard Grieg, Henrik Odegaard ve Gjermund Larsen gibi geleneksel bestecilerin Norveç halk müziği örneklerinin yer aldığı seçkiyle sahneye çıkacak.

Şu Sivas'ın elinde adı anılmaz: Madımak'ın müzesi açılamadı ama artık hafıza merkezi varŞu Sivas’ın elinde adı anılmaz: Madımak’ın müzesi açılamadı ama artık hafıza merkezi var

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.

İlgili Haberler