Canlı yayında Meral Akşener’le ilgili skandal sözlere İyi Parti’den sert tepki

İYİ Partililer, A Haber canlı yayınında, Meral Akşener'e "Teröriste eli değmemesi mühim değil, başka şekilde değmiştir" diyen siyaset bilimci Onur Erim'i kanalın önüne giderek protesto etti. 


Siyaset 30 Nisan 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Bazen televizyon tartışma programlarında ipin ucu kaçabiliyor, katılımcılar siyasi liderler için hakarete varan sözler söyleyebiliyor. Bunun son örneği iki gece önce AHaber adlı kanalda bir programda yaşandı. Siyaset bilimci Onur Erim, İyi Parti lideri Meral Akşener’in “Bu elime, bugüne kadar terörist eli değmedi” sözlerine ilişkin olarak,  “Eli değmemesi mühim değil başka şekilde değmiştir, bilemiyorum” dedi.

Onun bu sözleri İyi Partililerin ciddi tepkisiyle karşılaştı. Partinin İstanbul il başkanı Twitter üzerinden “Tüm İstanbul il teşkilatımızı, Genel Başkanımıza dil uzatan Onur Erim denen terbiyesize haddini bildirmek üzere A Haber önünde yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz. Bu ahlaksızlık, terbiyesizlik yanınıza kalmayacak! Hesap vereceksiniz!” diye yazdı.

Bu çağrının ardından İYİ Partililer Turkuaz Medya önünde toplandı. Onur Erim’e tepki gösteren İYİ Parti örgütü “Akşener Başbakan” sloganları attı.

‘Hesabını vereceksiniz’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bu akşam @ahaber kanalında Genel Başkanımız Sn.Meral Akşener’i hedef alan seviyesiz ve hadsizce bir değerlendirme kamuoyuna yansımıştır. Bu nezaketsiz ve seviyesiz üslubun benzerleri daha önce de milletimizin gözleri önünde cereyan etmiştir. İsmi geçen medya kuruluşunun Türk milletinden ve sayın Genel Başkanımızdan derhal özür dileme yükümlülüğü bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki, her defasında bu siyaset anlayışı insanlarımıza bir rutin olarak sunulmaktadır. Şüphesiz Türkiyemiz bu tabloyu hak etmemektedir.  Biz İYİ Parti olarak dün olduğu gibi bugün de bu seviyesizliğe karşı mücadelemizi sürdürecek ve böylesi tahriklere ortak olmayacağız. İnanıyoruz ki, 14 Mayıs’ta milletimizin desteği ile sandıkta hesabını soracak ve başta kadınlarımız olmak üzere hep birlikte tarih yazacağız.”

İYİ Partili Akalın 10Haber'e anlattı: Kasetçiler yargılanacakİYİ Partili Akalın 10Haber’e anlattı: Kasetçiler yargılanacak

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.