DEM Parti’den Bahçeli’ye Sinan Ateş’li yanıt: Siz demokrasiden bahsedemezsiniz

DEM Parti Eş Genel Başkanı Hatimoğulları MHP lideri Bahçeli'nin kendilerine eleştirilerine Sinan Ateş üstünden cevap verdi. Hatimoğulları 'Bu karanlık yapı yani sizler asla demokrasiden bahsedemezsiniz' dedi.

Siyaset 11 Haziran 2024
Tülay Hatimoğulları.

Halkların Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu. Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını savunan MHP lideri Devlet Bahçeli’yi demokrasi üzerinden demagoji yapmakla suçladı. ”Bahçeli’nin kayyumu meşrulaştırmak yerine Sinan Ateş cinayetini açıklamasını” isteyen Hatimoğulları şöyle konuştu:

“İktidarın küçük ortağı çıktı ve saatlerce bizimle ilgili konuştu, ki Bahçeli zaten DEM Parti’ye Kürt halkına bu ülkedeki demokrasi güçlerine, solculara, devrimcilere küfretmeden dayanamıyor. Hakaret etmediği bir konuşma dahi yok. O dil o üslup zaten bu kürsüye yakışmaz. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Ve kayyum için ‘yasaldır’ diyor. Demokrasi üzerinden demagoji yapıyor ve demokrasi dersi vermeye kalkıyor. Ey küçük ortak, ey AKP’nin kayyumu ortak sana kalsa AYM’yi de kapatacaksın ne demokrasisi ne insan hakları sen bunları nasıl ağzına alabiliyorsun? Nasıl bunlardan bahsediyorsun bunlara bu kadar uzak olan bir anlayış olarak.”

Bahçeli’ye “Sinan Ateş cinayetini açıklayın önce bu kürsüden” diye seslenen Hatimoğulları “Bize laf atacağınıza bize hakaret edeceğinize, kayyumu meşru göstermeye çalışacağınıza, yasaldır diyecek kadar ileri gitmenize, yasaları çiğneye çiğneye bunu söyleyeceğiniz yere yapacağınız şey Sinan Ateş cinayetini çıkıp açıklamaktır. Bu karanlık yapı yani sizler asla demokrasiden bahsedemezsiniz” dedi.

DEM Parti seçimlerin yenileneceği Hilvan için uyardı: Muhtar ve köylüleri tehdit ediyorlarDEM Parti seçimlerin yenileneceği Hilvan için uyardı: Muhtar ve köylüleri tehdit ediyorlar

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.