2 çocuklu Wozniacki’den 3 yıl sonra kortlara dönüş kararı

Grand slam turnuvalarında bir şampiyonluğu ve 2 finali bulunan Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki 2020 Avustralya Açık'ın ardından bıraktığı kariyerine devam etme kararı aldı

Spor 30 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı
Wozniacki , dünya 1 numarası olmayı başarmıştı.

Kadınlar dünya sıralamasının eski 1 numarası Caroline Wozniacki, 2020’de bıraktığı tenise geri döneceğini açıkladı. Wozniacki, Vogue dergisine verdiği röportajda, ağustos ayında düzenlenecek Kanada Açık’ta kortlara dönmeyi planladığını, ardından da sezonun son grand slam turnuvası ABD Açık’a katılmak istediğini belirtti.

Uzaklarda doğdular, 'Bizim çocuklar' oldularUzaklarda doğdular, ‘Bizim çocuklar’ oldular

11 Temmuz’da 33 yaşına girecek Danimarkalı tenisçi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Tenisten uzak kaldığım 3 yılda aileme vakit ayırdım. Anneleri olmaktan dolayı minnettar olduğum 2 çocuğum var. Fakat hala gerçekleştirmek istediğim hedeflerim de var. Çocuklarıma, yaşınız ne olursa olsun hayallerinizin peşinden gidebileceğinizi göstermek istiyorum. Ailece zamanının geldiğine karar verdik. Geri dönüyorum ve oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Sahada değil parada şampiyon: Emekli Federer solladıSahada değil parada şampiyon: Emekli Federer solladı

Grand slam turnuvalarındaki tek şampiyonluğunu 2018 Avustralya Açık’ta elde eden Wozniacki, 2009 ve 2014 ABD Açık’ta ise final oynadı. Wozniacki, 2020 Avustralya Açık’ın ardından noktaladığı aktif kariyerinde 30 tekler şampiyonluğu kazandı ve 71 hafta boyunca kadınlar dünya sıralamasının zirvesinde yer aldı.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.