Acun Ilıcalı adaya götürmek istediği futbolcuları açıkladı

Survivor programıyla özdeşleşen Acun Ilıcalı, Süper Lig'den Championship'e, İsmail Kartal'dan Rıza Çalımbay'a kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Spor 18 Kasım 2023
Bu haber 6 ay önce yayınlandı
Acun Ilıcalı'ya göre Emre Belözoğlu ve Arda Turan Survivor'a katılırsa rating patlaması yaşanır.

İş insanı ve Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı YouTube’daki Asist Analiz kanalına açıklamalarda bulundu. Hull City operasyonlarını destekleyecek bir kulüp daha almak istediklerini belirten Acun Ilıcalı “İrlanda güzel bir tecrübeydi. Hull City operasyonumuzu destekleyecek kulüp alma çalışmalarımız devam ediyor. İrlanda’nın buna uygun olmadığına karar verdik. İngiltere ve İrlanda futbolu arasındaki makasın büyüklüğü oraya oyuncu taşımamızı engelliyor. Daha ara bir ligden takım alacağız. Bir iki ülke alternatifimiz var. Birinci sırada Yunanistan var diyebiliriz” dedi. Ilıcalı’nın diğer açıklamaları şöyle…

Türkiye’deki oyuncuları biliyoruz: (Süper Lig’den transfer yapıp yapmayacakları sorulması üzerine) Türkiye’de oynayıp bizde olan çok oyuncumuz var, ama illa Türkiye Ligi diye bir iddiamız yok. Buradaki avantaj oyuncuları biliyoruz, izliyoruz. Ama belirli bir lige odaklanma durumumuz yok.

Acun Ilıcalı, Hull City Ozan Tufan için övgü dolu sözler kullandı.

Ozan Tufan bizim için Allah’ın bir lütfu: Ozan Tufan’ın hayranıyım. Türkiye’de zor günler geçiriyordu. 20, 30 milyon olabilecek futbolcuyu doğru yerde yakalamak çok önemli. Doğru zamanda doğru insanlarla buluşmanız çok önemli. Ozan operasyonu bizim için öyle oldu. Fenerbahçe’de kadro dışı kalınca değeri düştü ama çocuk aynı çocuk. Başka kulüplere de satılabilecekken bizi tercih etti, sağ olsun başkanımız da öyle gördü. Bizim için Allah’ın bir lütfu Ozan.

Rıza Çalımbay Beşiktaş için şans: Beşiktaş daha önce de dibe vurdu, sonra çıktı. Şu an dibe vurmadı, biraz kötü bir sezon geçiriyor. Rıza hoca çok değerli bir insan. Kariyerinde Türkiye’yi rahatsız etmiş hiçbir hareketi yoktur. Beşiktaş için bir şans. Doğru zamanda gitti diye düşünüyorum. Takıma bir ağabeylik katkısı gerekiyordu.

Murat Ülker, Acun Ilıcalı'ya sponsor olduMurat Ülker, Acun Ilıcalı’ya sponsor oldu

Yıldız futbolcudan iyi hoca çıkmaz: (Burak Yılmaz ile çalışır mısınız, sorusu üzerine) Şu an bizim hocamız var zaten. Çevremdeki herkes teknik direktör oldu. Burak Yılmaz daha çok başında. Biraz toz toprak yemekte fayda var. Şöyle bir görüşüm var; iyi futbolculardan iyi hoca zor olur. Yıldız futbolculardan iyi hocalar pek çıkmaz. 9 numaradan, 10 numaradan, yıldız oyuncudan çok zor hoca olur. Topu zekasıyla kaleye sokan oyuncular bu tarafa geçince biraz daha farklı zorluklarla karşılaşabiliyor. Defansif hocalar futbolu daha iyi gözlemlediği için daha avantajlı olabiliyor. Hocalıkta çok farklı özellikler gerekli; yönetim gerekiyor, terapistlik gerekiyor, halkla ilişkiler gerekiyor, ruh halinden anlayan doktorluk lazım, zekâ lazım, proje lazım.

Fenerbahçe’nin kadrosu yeterli: Şampiyonluğu ön görmek zor. Fenerbahçe kadrosunun yeterli olduğunu düşünüyorum. Sakatlığınsa ne derece önemli olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe’de oyunu değiştirebilecek 3 oyuncu birden sakatlandı. Onlar dönecek, diğer takımlarda eksiklikler olacak. Fenerbahçe’nin kadrosunu yerli buluyorum. İsmail hocanın ilk senesini çok beğenmemiştim ama ikinci gelişinde çok beğendim. Hocamızın ikinci gelişindeki performansını hayranlıkla seyretmiştim. Şans verilmesi çok güzel ve doğal ama zor bir sürecin içerisinde. Kadro çok zengin, o kadroyu sıcak tutup kimseyi küstürmemesi lazım. Zor işler.

Teknik direktörlüğü hiç düşünmedim: Hiçbir zaman teknik direktörlük yapmak gibi bir düşüncem olmadı. Berbat bir şey benim açımdan. Futbolcular zor insanlar, hepsinin egosu var. Ben ağabey – kardeş gibi çalışmaya alışkınım. Hocalıkta bu zor. Ben kendimi o takımı yaratıp tribünden keyfi yaşayan olarak görüyorum.

Acun Ilıcalı gözünü Yunanistan'a dikti!Acun Ilıcalı gözünü Yunanistan’a dikti!

İngiltere’de futbol başka bir spor gibi: Süper Lig’in değeri daha az değil ama oyun farklı. İngiltere’de oyun durmuyor mesela, kendini yere atmıyor oyuncular. Kimse hakemi aldatmıyor. Sürekli tempo var. Türkiye’den 5 futbolcunun o tempoda nefesi biter. Sanki başka spor gibi. Championship’ten bahsediyorum; ayrı bir spor gibi. Premier Lig’i saymıyorum bile.

Exxen’deki teknik sorunlar bizden kaynaklanmıyor: Teknik arızalar bizim elimizde olmuyor, üzgünüm. TV8.5 kanalımız sayesinde ise aksaklık olduğunda izleyicilerimizi orada karşılayabiliyoruz. Herkesten özür diliyorum. Bu konuda da hataların tekrar yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Exxen’i elimizden geldiğince zenginleştirmeye çalışıyoruz fakat şu an maç yayınlarımız da yeterli.

Acun Ilıcalı belgeseli ileride çekilebilir: İlerleyen zamanlarda belgeselim çekilebilir. Herhalde olursa bir 12 bölüm olur. Çok dobra olursam 15’e kadar yolu var. Belki bir gün olur ama şu anki yoğunlukta fantezi gibi olur. Birkaç film gibi olur.

Acun Ilıcalı, İrlanda defterini kapattıAcun Ilıcalı, İrlanda defterini kapattı

Hayalim Ali Koç’u şampiyon görmek: Fenerbahçe başkanlığını düşünmüyorum. Ancak ileride neler olacağını bilemem. Şu an başkanımız var. Ona inanıyoruz ve güveniyoruz. Gelecekte ne olur bilmiyorum ama şu an tek hayalim başkan Ali Koç’un şampiyonluğunu görmek.

Survivor hayalini açıkladı: (Süper Lig’de görev almış hangi futbolcuları Survivor programına götürmek isterseniz? sorusu üzerine) Emre Belözoğlu ile Arda Turan’ı al, sonra televizyonun karşısına geç izle. Sunmama bile gerek yok ondan sonra.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.