Ali Koç yönetimi mazbatasını aldı, görev dağılımı belli oldu

Fenerbahçe Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını aldı. Törenin ardından görev dağılımı da yapıldı.

Spor 11 Haziran 2024
Fenerbahçe'de yeniden seçilen Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri mazbatalarını aldı.

Fenerbahçe’de yapılan açıklamada Başkan Ali Koç’un yanı sıra kongre başkanlık divanına seçilen Vefa Küçük ve yeni yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu mazbata töreninin kulüp binasında gerçekleştirildiği belirtildi. Törende açılış konuşmasını yapan Vefa Küçük, “Biz güzel bir seçim süreci yaşadık, hava şartları her ne kadar açık ve güzel olsa da herkes gibi hepimizi havanın çok sıcak olması etkiledi ama ona rağmen kongreye büyük bir heyecan ve büyük bir katılım vardı. Sonunda da gayet demokratik ve şeffaf bir şekilde sayımlar yapıldı, sandıklarda da hiçbir itilaf olmadı” dedi.

Mazbatasını almadan önce açıklama yapan Ali Koç ise “Fenerbahçe camiası için güzel bir seçim süreci daha sonuçlandı” diyerek şunları kaydetti:

“Beni ve arkadaşlarımı en çok sevindiren konu 47’de 47 yaptık. Hiçbir sandıkta fire vermemişiz, hatta hiçbir sandıkta kafa kafaya bile gelmemişiz. Başkan olarak üzüldüğüm konu, katılımın düşük olması. Buradaki ana faktörün de bir gün önce sanki ‘seçim bitti’ algısının yayılması. Ben bile kadim dostlarımdan, şehir dışından ‘Artık bu seçim bitti, gelmesek olur mu?’ diye mesajlar aldım. Dolayısıyla katılımın biraz daha düşük olmasını ona bağlıyorum. Sonuç itibarıyla renkli, heyecanlı, yeri geldiğinde gergin yeri geldiğinde coşkulu bir seçim daha sonuçlandı. Fenerbahçe camiasına hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Esas şimdi işlerimiz başlıyor. İnşallah hep beraber önümüzdeki sezon bu tarihlerde seçim galibiyetini değil, şampiyonlukları kutladığımız dönem olur”

Görev dağılımı yapıldı

Fenerbahçe’de yöneticilerin rol paylaşımı açıklandı.

Mazbata töreninin ardından yönetim kurulunun ilk toplantısını yaptığı ve görev dağılımının şu şekilde belirlendiği belirtildi:
Başkan Vekili: Erol Bilecik
Genel Sekreter: Burak Kızılhan
Spor Şubeleri Sorumlusu: Ahmet Ketenci
Hukuk İşleri Sorumlusu: Fethi Pekin

Üç ay önce 'az süre alıyor'du, şimdi aldığı süreleri altına dönüştürüyor: Arda GülerÜç ay önce ‘az süre alıyor’du, şimdi aldığı süreleri altına dönüştürüyor: Arda Güler

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.