Futbol yorumlarını bir de Eda Erdem’den dinleyin

Filenin Sultanları ve Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem açıklamalarda bulundu. Eda hem gelecek planları hem de farklı sporlara duyduğu ilgiden söz etti.

Spor 28 Ekim 2023
Bu haber 8 ay önce yayınlandı
Eda Erdem'den Fenerbahçe futbol takımı için övgü dolu sözler.

Geçtiğimiz yaz Türk voleybolu altın dönemini yaşadı. Tarihe geçen performans gösteren, önce Milletler Ligi ardından Avrupa Şampiyonası’nı kazanan son olarak 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için vize alan Filenin Sultanları’nda en büyük pay sahiplerinden biri deneyimli kaptan Eda Erdem Dündar oldu. Erdem Dündar, Anadolu Ajansı’na konuştu. Orta oyuncu olarak görev alan deneyimli isim geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yle uzun süren şampiyonluk hasretini dindirmenin güzel olduğunu, kulüp takımlarının yakaladığı başarılı grafiğin milli takım sürecine yansıdığını belirtti.

Cumhuriyet’e borçlu olduğunu söyleyen Eda “Tıpkı sanatta, siyasette, bilimde başarılı olan diğer kadınlarımız gibi. Bence Cumhuriyet, kadınların kendini keşfetme potansiyellerinin farkına varıp, hayaller kurabilmesine ve en önemlisi bu hayalleri gerçeğe dönüştürmesine imkanı sağlıyor. Cumhuriyet’e büyük bir borç hissediyorum. 100. yılda bize Cumhuriyet’i sunan, kuran Atatürk ve silah arkadaşlarını sonsuz bir minnet ve şükranla anmak istiyorum.” diye konuştu.

Eda Erdem'in heykeli dikiliyorEda Erdem’in heykeli dikiliyor

Spor okulu açmayı düşünüyor

Eda kazandıkları başarılarla çocukların kendilerini örnek almalarını sevdiğini belirtiyor. Dündar ileri nesiller için de bir şeyler yapmaktan hoşlandığını söyleyerek “Geçtiğimiz mayıs ayında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile 2 şehir gezmiştik; Urfa ve Antep’e gitmiştim. Orada bine yakın kız çocuğuyla vakit geçirme imkanım oldu. O enerjiyi, o uyumu çok sevdim ve ‘Bir şeyler yapmam lazım.’ dedim. Şimdi spor okulu açmayı düşünüyorum. İçerisinde sosyal sorumluluk projesi de barındıracak bir proje olacak. Uzun vadede güzel şeyler yapmak istiyorum. Öncelik İstanbul’da olacak ama sonrasında büyümeyi de çok isteriz. Bilgilerimi, tecrübelerimi genç nesle aktarmak istiyorum. Onlarla vakit geçirmek çok hoşuma gidiyor.” dedi.

Hedef yine tarih yazmak

Gelecek yaz olimpiyatlarda 2023 yazında olduğu gibi başarılarını sürdürmek istediklerini belirten Eda takımda aile havası olduğunu belirterek “Rakipleri görmemiz gerekiyor. Milletler Ligi’ni geçmemiz gerekiyor, oradaki puan sıralaması olimpiyat için önem taşıyor. Olimpiyatlarda grup eşleşmelerine bakacağız. Çok güçlü ve değerli rakiplerimiz var. Niyetimiz tabii ki madalya. Yine bir tarih yazsak kötü mü olur? Çok güzel olur diye düşünüyorum. Hedeflerimiz arasında olimpiyatta kürsüde olmak var. Gözümü kapattığımda ve o an aklıma geldiğinde, kendimi kürsüde hayal ediyorum” dedi.

Fenerbahçe’den Cumhuriyet’in 100. yılında eğitim seferberliğiFenerbahçe’den Cumhuriyet’in 100. yılında eğitim seferberliği

İsmail Kartal’a övgü

Fenerbahçe Futbol Takımı’nın İsmail Kartal yönetiminde iyi gidişatını da değerlendiren kaptan “Ben futbolu çok seven bir insanım. Küçüklüğümde sokakta oynardım, hala da severim. İdmanda boş vaktimde top sektiririm. Milli takımımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılıyor ve bu çok değerli bence. Önümüzdeki yaz bence Türkiye spor yazını geçirecek diye düşünüyorum. Hem biz hem onlar oynayacak. İnanılmaz bir yaz olacak bizler için. Antrenör değişikliğiyle takımın havası değişti. Çok güzel enerjiyle sahada iyi performans gösteriyorlar. Konu milli takım olunca ülkece birleşiyoruz. Önümüzdeki yaz Türkiye olarak sporu Avrupa ve dünyaya en iyi şekilde tanıtacağız diye düşünüyorum. Fenerbahçe’ye dönersek bu sene çok güzel futbol oynanıyor. İsmail (Kartal) Hoca, ekibi ve futbolcular çok güzel uyum içindeler. Çok güzel transferlerimiz, çok başarılı sporcularımız var. Sahada izlerken ben taraftar olarak inanılmaz keyif alıyorum. Güzel futbol oynanıyor, taraftar kenetlenmiş, bu sene uzun zamandır özlediğimiz o şampiyonluğu yaşayacağımıza yürekten inanıyorum. Çok değerli sporcular var, takım içinde abilik yapıyorlar. Saha içinde o Fenerbahçe aidiyetini, o ruhu, birliği hissedebiliyorsunuz. Bu ekrandan bana ve eminim taraftarlarımıza geçiyordur. Bu sene inşallah Süper Lig’de o özlediğimiz şampiyonluğu alacağız diye ümit ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Zor da olsa 18... Fenerbahçe hız kesmediZor da olsa 18… Fenerbahçe hız kesmedi

“Antrenörlük, yöneticilik…”

Eda emekli olduktan sonra ne yapacağı konusunda hala araştırma halinde olduğunu da belirterek “Antrenörlük ya da yöneticilik olabilir demiştim. Yakın çevrem antrenör olmam gerektiğini ve bu konuda başarılı olabileceğimi söylüyor. Geleceğimle ilgili henüz bir araştırma içindeyim. Antrenörlük olabilir, yöneticilik olabilir, her ikisi olabilir, kız çocuklarıyla ilgili farklı bir proje olabilir. Biraz daha voleybol oynamak istiyorum. Sonrasında sporun içinde kalmam gerektiğine inanıyorum. Bu kadar hırslı ve severek yaptığım bir işten sonra sakin bir hayatın beni tatmin edeceğini zannetmiyorum. O yüzden sporda kalmam, tecrübelerimi aktarmam gerektiğini düşünüyorum. O gün geldiğinde umarım hala sporun içinde devam ediyor olurum.” şeklinde konuştu. Deneyimli sporcu Fenerbahçe’de bu sezonki hedeflerinin uzun süredir arzuladıkları Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde etmek olduğunu açıkladı. Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamalarıyla alakalı da konuşan Erdem Dündar “Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutluyoruz. Büyük bir şükran ve minnet duyuyorum. Cumhuriyet’in bize sunduğu değerler sayesinde hayatımı güçlü bir kadın olarak idame ettiriyorum. Sonsuz bir borç hissediyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz minnet ve şükranlarımı sunmak istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübünün bir sporcusu olarak ‘Atamızın izindeyiz, Cumhuriyet’in Feneriyiz’ sloganıyla sporda da elimizden gelenin en iyisini yaparak, ülkemizi gururlandırmaya, spora en iyi şekilde katkı vermeye devam edeceğimizi söyleyebilirim.” dedi.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.