Toprak Razgatlıoğlu’nun hedefi yeniden dünya şampiyonu olmak

Tarihin ilk ve tek Türk Superbike dünya şampiyonu olma unvanını sürdüren Toprak Razgatlıoğlu bu sezonun sonunda da bir kez daha şampiyon olmak istediğini belirtti

Spor 11 Haziran 2024
Toprak Razgatlıoğlu'nun gözü şampiyonlukta.

Superbike Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, 2024 sezonunda şampiyonayı kazanmaya odaklandığını söyledi. Yaklaşık iki aylık aranın ardından bu hafta sonu İtalya’nın Misano Pisti’ndeki dördüncü ayak yarışıyla yeniden başlayacak olan Superbike’ta motosikletler 14 ila 16 Haziran tarihleri arasında asfalta çıkacak. Mevcut puan durumunda 123 puanlı İspanyol Alvaro Bautista’nın ardından 117 puanla ikinci sırada yer alan Toprak, şampiyona öncesi Superbike’ın internet sitesine açıklamalarda bulundu.

ROKiT BMW Motorrad takımıyla sezona başlayan milli sporcu, ikinci ayakta koşulan Barselona yarışlarının “sıradan bir mücadele” olmadığına dikkati çekti. Toprak, “Birçok kişi bu motosikletin kazanan bir motosiklet olmadığını söyledi. İnsanlara bu motosikletin kazanan bir motosiklet olduğunu gösterdik.” dedi.

Verdiği demeçte “El Turco” (Türk) diye adlandırılan “54” numaralı Toprak:

“BMW için büyük bir proje ve ben de bunun bir parçasıyım. Şampiyonluğu kazanabilecek potansiyelimiz var. Galibiyet ve podyumda yer alacağımızı söylemiştim. Artık düşüncelerim değişti ve dünya şampiyonasını kazanmaya odaklanıyorum. Neden olmasın? BMW’deki ilk yılım. Motosikletle belki yüzde 100 hazır değiliz ancak adım adım çalışıyoruz ve her yarış sonunda daha da güçleniyoruz. Takımın çok çalıştığını görüyorum, ben de daha çok çalışıyorum. Bunun çok iyi bir motivasyon olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sporcular Alvaro Bautista, Nicolo Bulega, Alex Lowes ve Andrea Iannone ile iyi bir rekabet içinde olduklarını kaydeden Toprak, “Sezona iyi başladılar. Belki burada BMW ile güçlüyümdür, bu hafta sonu göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kanada'da heyecan fırtınası: Yağmur altında geçen yarışta kazanan Verstappen!Kanada’da heyecan fırtınası: Yağmur altında geçen yarışta kazanan Verstappen!

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.