Siyaset 19 Kasım 2023
Bu haber 3 hafta önce yayınlandı

Zafer Partisi iki şehirde aday çıkarmayacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yerel seçimler için Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde aday çıkaracaklarını açıkladı. Zafer Partisi Iğdır ve Kars'ta aday göstermeyecek.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yerel seçimlerde Kars ve Iğdır’da aday çıkarmayacaklarını söyledi. Özdağ düzenlediği basın toplantısında 14 Mayıs’taki seçimlerden sonra partisinin yükselişte olduğunu savundu.

Özdağ “Biz bu seçimlere Zafer Partisi olarak 79 il ve ilçelerinde tek başımıza gireceğiz. Sadece Kars ve Iğdır’da aday çıkarmıyoruz. Burada HDP’nin karşısında vatansever bir adayı destekleme kararı aldık. Bu seçimleri ittifaksız gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

CHP ve İYİ Parti’ye mesaj

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i hedef alan Özdağ şöyle devam etti:

“CHP’nin yeni genel başkanı daha genel başkan seçilmeden CHP’deki genel başkan değişikliğinin gerekçesini Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi ile ittifak yapılarak HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller.”

Özdağ İYİ Parti’den istifa eden isimler olduğunu hatırlatarak “İYİ Parti’li arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açıktır” dedi.

CHP ile Zafer Partisi arasında 'yazılı mutabakat' bilmecesi: Elimde belge olmasa açıklar mıyımCHP ile Zafer Partisi arasında ‘yazılı mutabakat’ bilmecesi: Elimde belge olmasa açıklar mıyım