Bayramda hava üzmeyecek

Kurban Bayramı bugün başlıyor. Bayram tatilinin 9 güne uzaması çoğu kişiyi tatil yörelerine veya memleketlerine seyahate gönderdi. Bayram boyunca yer yer yağış olsa da yurt genelinde hava açık olacak.

Çevre 28 Haziran 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Bu yıl yaz tatili neredeyse Kurban Bayramıyla birlikte başladı. 9 güne uzayan Kurban Bayramı tatili sayesinde çoğu vatandaş bu süreyi ya memleketine yakınlarının yanına gitmek için ya da Ege ve Akdeniz’de tatil beldelerinde vakit geçirmek için bir fırsata çevirdi. Ama tabii hava durumu önemli.

Bugün Bayramın birinci günü kuzey ve iç kesimlerin parçalı, yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Bilecik, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak olacağı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatilinin adresi akraba eviBayram tatilinin adresi akraba evi

Yarın, yani bayramın ikinci günü yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Orta ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtiliyor.

Bayramın ilk günü film menüsü: Mutlu sofralı aile filmleriBayramın ilk günü film menüsü: Mutlu sofralı aile filmleri

Bayramın üçüncü günü kuzey ve doğu kesimlerin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin, Batı Karadeniz kıyılarının, Orta ve Doğu Karadeniz’in, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun, Kayseri, Sivas ve Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Bayramın dördüncü günü de kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Ağrı ve Van’ın doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak olacağı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayram avantajı: İzlemediğiniz dizi kalmasın!Bayram avantajı: İzlemediğiniz dizi kalmasın!

İstanbul ve Ankara’da bayram havası

Ankara’da bayram süresince parçalı ve az bulutlu bir hava olacak. Günün en yüksek sıcaklıklarının 27 ile 31 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

İstanbul’da hava,  bayramın ikinci günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bayramın diğer günlerinde parçalı ve az bulutlu olacak. Günün en yüksek sıcaklıklarının 28 ile 31 derece arasında seyretmesi öngörülüyor.

İzmir’de ise  bayram süresince az bulutlu ve açık bir havanın olması beklenirken, günün en yüksek sıcaklıklarının 33 ile 34 derece arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.