Dehşet veren olay: Havalimanındaki yürüyen yola sıkışan bacağı kesildi

57 yaşındaki Taylandlı yolcu, perşembe sabahı başkent Bangkok'daki Don Mueang Havalimanı'nın 2. Terminali'nde Nakhon Si Thammarat'a uçacak uçağına giderken bacağı yürüyen yola sıkıştı. Olay yerine gelen sağlık ekibi, kadının sol bacağının dizinden aşağısını kesmek zorunda kaldı.

Dünya 1 Temmuz 2023
Bu haber 1 yıl önce yayınlandı

Hepimiz yürüyen merdivenleri kullanıyor, en çok da havaalanlarında yürüyen yollara çıkıyoruz. Bu araçlar üzerinde kaza geçirebileceğiniz, bu kaza sonunda da bacağınızı kaybedebileceğiniz akla gelir miydi? Maalesef bu oldu.

57 yaşındaki Taylandlı yolcu, perşembe sabahı başkent Bangkok’daki Don Mueang Havalimanı’nın 2. Terminali’nde Nakhon Si Thammarat’a uçacak uçağına giderken bacağı yürüyen yola sıkıştı. Olay yerine gelen sağlık ekibi, kadının sol bacağının dizinden aşağısını kesmek zorunda kaldı.

Havalimanı direktörü Karun Thanakuljeerapat, “Don Mueang Uluslararası Havalimanı adına en içten şekilde özür dilemek isterim. Bir daha böyle bir kaza olmayacağına dair güvence vermek istiyorum” dedi.

Thanakuljeerapat, havalimanının kadının bütün tıbbi masraflarını karşılayacağını ve daha sonra tazminat ödemek için masaya oturmaya hazır olduklarını ifade etti.

Depremde bacaklarını kaybetti ama dalıştan vazgeçmedi: Gezegenin ortasındaymış gibiDepremde bacaklarını kaybetti ama dalıştan vazgeçmedi: Gezegenin ortasındaymış gibi

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kadının sol bacağının yürüyen kaldırımın panosunun altına sıkıştığı görülüyor.

Thanakuljeerapat, bacağın tekrar takılamayacağı konusunda hastane tarafından bilgilendirildiğini, ancak kadının olasılığın incelenmesi için başka bir hastaneye transferini istediğini belirtti.

Yürüyen kaldırımların her gün denetlendiğini ifade eden Thanakuljeerapat, panonun altında bavul tekerlekleri bulunduğunu ancak bunun kazaya sebep olup olmadığının bilinmediğini söyledi.

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.