Şimdiden açıkladı: Trump seçilirse Marksist ve Komünist grupları ülkeye sokmayacak

ABD Başkanı olmak için tekrar adaylığını koyan eski başkan Donald Trump, seçilirse ideolojik grupların ülkeye girişini yasaklayacağını açıkladı. Trump, Marksist ve Komünist grupları, 'Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'nın 212 f maddesinin kullanarak ülkeye sokmayacak.

Dünya 29 Haziran 2023
Bu haber 11 ay önce yayınlandı
Trump, 2024 başkanlık seçimi için kampanyasına hız verdi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 seçimlerinde adaylığını koyduktan sonra kampanyasına hız verdi. İnanç ve Özgürlük Koalisyonu’nun, Washington’daki konferansın konuşma yapan eski başkan, ‘Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 212 (f)’ maddesine dayanarak, Komünist ve Marksist ideolojik grupların ülkeye girişini engelleyeceğini söyledi.

ABD’ye gelenlerin ‘ülkeyi sevmesi’ gerektiğini belirten Trump, ideolojik grupları ülkeden uzak tutacaklarını dile getirdi. 77 yaşındaki başkan adayı, ABD’de yaşayan Komünist ve Marksistlere yönelik kısıtlayıcı ‘yeni bir yasa’ olması gerektiğini savundu.

Washington DC merkezli bir düşünce kuruluşu olan Göçmenlik Çalışmaları Merkezi üyesi Andrew Arthur, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, halihazırda ABD göçmenlik yasasının Komünist Parti üyesi kişilerin vatandaşlık veya yeşil kart sahibi olmasını yasakladığını belirtti.

Arthur, Trump’ın konuşmasında atıf yaptığı Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 212 (f) maddesinin ayrıntılarına değinerek, Komünist ve Marksistlerin ülkeye girişlerinin engellenmesi için maddedeki ‘ABD’nin çıkarlarına zarar verecekse’ ifadesinden yola çıkılmak istendiğini aktardı.

Trump'ın gizli belgeler hakkında konuştuğu ses kaydı basına sızdıTrump’ın gizli belgeler hakkında konuştuğu ses kaydı basına sızdı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.