Hepsiburada üst yönetiminde bayrak değişimi

Hepsiburada’da Finans Grup Başkanlığı'na 1 Ocak 2024 itibarıyla hali hazırda şirket bünyesinde Stratejik Finans Bölüm Başkanı olarak görev yapan Seçkin Köseoğlu getirilecek.

Ekonomi 20 Ağustos 2023
Bu haber 9 ay önce yayınlandı

Online alışveriş sitesi Hepsiburada, 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla Finans Grup Başkanlığı (CFO) pozisyonuna, hali hazırda şirket bünyesinde Stratejik Finans Bölüm Başkanı olarak görev yapan Mehmet Seçkin Köseoğlu’nun atanacağını duyurdu. Köseoğlu, CFO’luk görevini 2014 yılından bu yana bu görevi yürüten Korhan Öz’den devralacak. Öz ise Hepsiburada iştiraklerindeki yönetim kurulu üyeliği görevlerine devam edecek.

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, yaptığı açıklamada “Korhan Öz, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Hepsiburada’nın büyüme stratejilerinin şekillendirilmesinde ve kârlılığa giden yolun planlanıp uygulanmasında büyük katkı sağladı. Hepsiburada’nın dünya teknoloji borsası Nasdaq’da halka arz sürecini, bunun ardından gelen uyum yükümlülüklerimizi ve finansal süreçlerimizi Korhan’ın liderliği sayesinde başarıyla hayata geçirdik. Hepsiburada’ya uzun yıllar süren katkıları için kendisine teşekkür ediyorum. Seçkin, kârlı büyüme ve operasyonel verimliliği artırma konusundaki deneyimi, veri analizine dayalı doğru stratejiler oluşturma konusundaki bilgi birikimi ile Hepsiburada’nın sürdürülebilir kârlı büyüme yolculuğuna katkı sağlayacak. Hepsiburada’nın finans ekiplerine liderliği ve bu konulardaki tecrübesinin şirketimize büyük güç katacağına inancım tam” dedi.

Hepsiburada Premium 1 milyon üyeye ulaştıHepsiburada Premium 1 milyon üyeye ulaştı

Seçkin Köseoğlu, yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada “Bir süredir görev yaptığım, Türkiye’yi Nasdaq’ta temsil eden ilk ve tek Türk şirketi olan Hepsiburada’da CFO rolünü üstleneceğim için mutluyum. Ekip arkadaşlarımızla birlikte şirketimizin sürdürülebilir kârlı büyüme yolculuğuna katkı sağlamak üzere çalışacağım için heyecan duyuyorum” diye konuştu.

Köseoğlu, lisans derecesini 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden aldı. 1997 yılında ise Koç Üniversitesi MBA programından mezun oldu. Kariyerine P&G’de başlayan Köseoğlu, Danone, Eczacıbaşı, AMGEN Türkiye ve AMGEN MEA gibi ilaç ve hızlı tüketim malları sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin finans departmanlarında CFO’luk görevinde bulundu. Köseoğlu, Şubat ayından bu yana Hepsiburada bünyesinde Stratejik Finans Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Hepsiburada, ABD’deki davaları kapattıHepsiburada, ABD’deki davaları kapattı

Hanzade Doğan BM'de anlattı: Deprem bölgesinde 5 bin girişimci kadına ulaşacağızHanzade Doğan BM’de anlattı: Deprem bölgesinde 5 bin girişimci kadına ulaşacağız

Hepsiburada, yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 66 büyüdüHepsiburada, yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 66 büyüdü

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.