Orjin Grubu İstinye Park’ın tamamının sahibi oldu, AVM’yi halka açacak

İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi'nin yüzde 58 payına sahip olan Orjin Gayrimenkul Grubu, Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları Şirketi'nin yüzde 48 olan hisselerini satın alarak AVM’nin tek sahibi oldu. Grup, AVM’yi halka arz etmeyi planlıyor.

Ekonomi 30 Mart 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı
stinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi'nin tamamı Orjin Gayrimenkul Grubu'na geçti.

Dünyaca ünlü lüks markalara ev sahipliği yaparak üst gelir grubu yerli yabancı ziyaretçilerine yaptığı satışlarıyla öne çıkan İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi’nin tamamı Orjin Gayrimenkul Grubu’na geçti.

Orjin ve Doğuş gruplarının ortaklığı ile 2007 yılında faaliyete başlayan İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi’nin yüzde 58 payına sahip olan Orjin Gayrimenkul Grubu, yüzde 42 paya sahip olan ortağı Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları Şirketi’nin hisselerinin de tamamını satın alarak İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi’nin tamamının tek sahibi oldu. Böylece Orjin Gayrimenkul Grubu 2021 yılında açtığı İstinyePark İzmir AVM’ den sonra İstinyePark İstanbul AVM’nin hisselerinin de tümünün sahibi oldu.

İmza töreninde konuşan Orjin Grup Eş Başkanları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım İstinyePark markasının bilinirliğinin ülkemiz sınırlarını aştığını, her yıl dünyanın dört bir köşesinden milyonlarca yabancı turisti ağırladığını, İstinyePark İstanbul ve İstinyePark İzmir alışveriş merkezlerinin konseptleri ve marka karmaları açısından tüm ziyaretçilerin beğenisini ve takdirini kazandığını belirtti.

Halka arzı planlanıyor

Eş Başkanlar, İstinyePark İstanbul’da devam eden yenileme projesi kapsamında haziran ayında yeni restoranların, kafelerin ve mağazaların faaliyete geçeceğini, bu sayede ziyaretçilere yeni lezzetler ve deneyim alanları sunacaklarını vurguladı. Bundan sonraki hedeflerinin ise İstinyePark’ı bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürerek halka arz etmek olduğunu ifade etti. Orjin Gayrimenkul Grubu, sahibi bulunduğu İstinyePark Alışveriş Merkezleri’nin yanı sıra, ofis binaları, oteller, cadde mağazaları, lojistik ve üretim tesisleri ile Türkiye’nin en büyük ticari gayrimenkul portföylerinden birinin sahibi durumunda.

İstinye Park’taki o kabanı kim satın aldı?İstinye Park’taki o kabanı kim satın aldı?

 

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.