Nasdaq’tan kadınları destekleyen Hepsiburada’ya Times Meydanı’nda kutlama

Hepsiburada kadın girişimciliğini destekleme amaçlı çalışmalarını paylaşmak üzere Birleşmiş Milletler 68. Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) toplantılarına katıldı. Nasdaq da Times Meydanı’ndaki dijital panolarında Hepsiburada'yı kutladı.

Ekonomi 22 Mart 2024
Bu haber 2 ay önce yayınlandı

Hepsiburada kadın girişimciliğini destekleme çalışmalarını kamuoyuyla paylaşmak üzere Birleşmiş Milletler 68. Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) toplantılarına katıldı. Nasdaq da Times Meydanı’ndaki dijital panolarında Hepsiburada ve Türk bayrağı görsellerine yer verdi.
Hepsiburada Birleşmiş Milletler 68. Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) kapsamında New York, ABD’de düzenlenen toplantılarda kadın girişimciliğini ve kadınları güçlendirme çalışmalarını anlattı. Toplantılarda 2017 yılından itibaren sürdürülen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem bölgesindeki kadın girişimcileri de desteklemeyi amaçlayan Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programı uluslararası kamuoyuyla paylaşıldı.

CSW68 programı kapsamında KAGİDER ile bir etkinlik de düzenleyen Hepsiburada’nın depremden etkilenen kadın girişimcilerin ve kadın kooperatiflerinin tekrar ayağa kalkması ve bölge ekonomisinin yeniden inşa edilmesi için kadınlara verdiği destekler iyi örnekler olarak dünyayla paylaşıldı.

CSW68 kapsamında New York’ta temaslarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin’i kabul etti. Türk Evi’nde gerçekleşen kabulde Hepsiburada CEO’su Gökçetekin, Bakan Göktaş’a Hepsiburada’nın kadınların güçlendirilmesi ve deprem bölgesindeki kadın girişimciliği ekosisteminin geliştirilmesi için yaptığı çalışmaları anlattı.

Nasdaq Borsası da Hepsiburada’nın kadın girişimcilere verdiği desteği Times Meydanı’nda kutladı. Nasdaq Borsası’nın Times Meydanı’ndaki dijital panolarında Hepsiburada ve Türk bayrağı görselleriyle “Nasdaq kadınların güçlendirilmesinde çığır açan çalışmalarından dolayı Hepsiburada’yı tebrik ediyor” mesajı yayımlandı. Nasdaq’ın kutlama mesajından bir Türk şirketi olarak çok mutlu olduklarını dile getiren Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin ise şunları söyledi:

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin 2017 yılından bu yana yürüttüğü programlarla 50 bine yakın kadın girişimciye ulaştıklarını söyledi.

“Hepsiburada olarak ülkemizi Nasdaq Teknoloji Borsası’nda gururla temsil ediyoruz. Nasdaq Teknoloji Borsası’nda bir kadın girişimci tarafından kurulmuş, bir kadın CEO tarafından yönetilen en büyük şirketiz. Çalışan gücümüzün yarısını da kadınlar oluşturuyor. Ülkemiz açısından, ülkemizi dünyaya tanıtmak için önemli bir rol üstleniyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Bugün de bayrağımızı Times Meydanı’nda dalgalandırıyoruz.”

‘Deprem bölgesinde beş bin kadın girişimciye ulaşmayı hedefliyoruz’

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, Hepsiburada olarak uzun yıllardır kadınların ekonomik hayatta var olmasını desteklemek için çalıştıklarını ve bu çalışmaları CSW68 kapsamında Birleşmiş Milletler’de anlatma fırsatı bulduklarını belirterek şunları söyledi:

“Hepsiburada 2017 yılından bu yana yürüttüğü programlarla 50 bine yakın kadın girişimciye ulaştı. Deprem bölgesindeki girişimci kadınlara Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programımızla önemli destekler veriyoruz. Örnek gösterilen bu çalışmaları da anlatmak için CSW68 toplantılarına katıldık. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Birleşmiş Milletler Kadın Kolu ve KAGİDER iş birliğiyle ‘Kadının Emeği, Geleceğin Temeli’ projesini hayata geçirdik. Depremden etkilenen kadınların ürettiği ürünleri bir destek kutusu olarak hiçbir ticari amaç gütmeden Hepsiburada’da satışa sunduk.”

Gökçetekin 6 Şubat depremlerinin ertesi günü binlerce çalışanla birlikte bölgeye gittiklerini ve bölgede kadın girişimciler için özel merkezler açtıklarını belirterek “Muhteşem kadın girişimcilerimiz var ve depremin yaralarını Hepsiburada ile beraber sarıyorlar. Şu anda bölgede 3 bin 300 kadına ulaştık. Bu sayıyı beş bine çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye genelinde ise 2030 yılına kadar 120 bin kadın girişimci yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bir kadın girişimci etrafında yaklaşık 5-6 kişiye istihdam, 20’ye yakın kişiye pozitif sosyal etki sağlıyor. Bu konuda çok heyecanlıyız ve aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Hepsiburada ve Yapı Kredi’den alışverişe yeni bir boyutHepsiburada ve Yapı Kredi’den alışverişe yeni bir boyut

HepsiBurada, savaştaki Ukrayna’ya giren ilk Türk e-ticaret şirketi olacakHepsiBurada, savaştaki Ukrayna’ya giren ilk Türk e-ticaret şirketi olacak

Hepsiburada Premium 2 milyon üyeye ulaştıHepsiburada Premium 2 milyon üyeye ulaştı

10Haber bültenine üye olun, gündem özeti her sabah mailinize gelsin.